TO URZĄDZENIE BEZ SŁUCHAWEK EMITUJE DŹWIĘKI PROSTO DO GŁOWY – Odkrywamy Zakryte
TO URZĄDZENIE BEZ SŁUCHAWEK EMITUJE DŹWIĘKI PROSTO DO GŁOWY

Niezależnie od tego, czy korzystasz z bezprzewodowych, czy nadal zmagasz się z kablami, wkrótce słuchawki mogą odejść do przeszłości. Izraelska firma Noveto Systems zadebiutowała w nowej technologii audio zwanej „sound beaming”, w której urządzenie stacjonarne umożliwia przesyłanie dźwięku bezpośrednio do głowy słuchacza (bez przeszkadzania innym).

Wyobraź sobie, co by było, gdybyś mógł słuchać muzyki, oglądać YouTube lub Netflix, głośno grać w gry komputerowe lub uzyskiwać wskazówki nawigacyjne w samochodzie – wszystko to bez przeszkadzania innym.

Jak byś się czuł, gdybyś mógł dźwięki dostroić tylko we własnym umyśle?

Dzięki izraelskiej firmie technologicznej Noveto Systems ta nieco przerażająca, ale marzycielska perspektywa jest bliższa rzeczywistości, niż myślisz.

Nie wymaga inwazyjnej operacji ani chipów umieszczanych w mózgu.

Wykorzystując całkowicie nowy typ technologii audio zwanej „przesyłaniem dźwięku”, te sesje „dźwięku w twoim umyśle” są tworzone przez moduł transmisji zwany SoundBeamer 1.0.

SoundBeamer.jpg
SoundBeamer 1.0

Urządzenie nie jest większe niż zwykły, mały głośnik komputerowy.

Promieniowanie dźwięku wykorzystuje moduł czujnikowy 3D do lokalizowania i precyzyjnego śledzenia pozycji ucha słuchacza, wysyłając częstotliwości audio za pomocą fal ultradźwiękowych i tworząc dźwięki audio blisko uszu użytkownika bez potrzeby używania głośników.

Jak podała firma, dźwięk można usłyszeć w trybie stereo lub przestrzennym trójwymiarowym, który tworzy dźwięk 360 stopni wokół słuchacza.

Noveto spodziewa się, że urządzenie będzie miało wiele praktycznych zastosowań, od umożliwienia pracownikom biurowym słuchania muzyki lub połączeń konferencyjnych bez przerywania pracy współpracownikom, po pozwolenie komuś na grę, oglądanie filmu lub słuchanie muzyki bez przeszkadzania innym znajdującym się w pobliżu.

Chociaż koncepcja przesyłania dźwięku prosto do głowy nie jest nowa, firma Noveto jako pierwsza wprowadziła tę technologię, a ich urządzenie stacjonarne SoundBeamer 1.0 będzie pierwszym markowym produktem konsumenckim na rynku.

⇒ Czytaj także: DLACZEGO NIEKTÓRE DŹWIĘKI WYWOŁUJĄ DRESZCZE?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.