ECOBOATS – KAMERUŃSKIE KAJAKI Z PLASTIKOWYCH BUTELEK

EcoBoats to innowacyjny pomysł młodego mężczyzny z Kamerunu, który pragnie wykorzystać plastikowe butelki do stworzenia pożytecznych rzeczy. Biorąc pod uwagę rozpowszechnienie plastiku w swoim środowisku, postanowił zbudować z nich kajak…

EcoBoats – powodziowa inspiracja

Ismaël Essome Ebone to młody mieszkaniec Kamerunu, który zainspirował się do opracowania „butelkowego kajaku” już w 2011 roku.

Wówczas podczas powodzi obserwował, jak plastikowe butelki pływają po przepływających wodach i był zszokowany ich ilością.

Po zebraniu plastikowych butelek z całego miasta zaczął opracowywać „EcoBoat” – kajak z butelek.

Podczas kolejnej powodzi przetestował swoją koncepcję, która ku zdumieniu rybaków obserwujących testy z brzegu, działała doskonale.

ecoboats-kajak.jpg

Chroniąc środowisko

Ebone był tak zafascynowany swoją EcoBoat, że zainwestował wszystkie zgromadzone w ciągu życia pieniądze w uruchomienie organizacji non-profit Madiba&Nature.

Jest to organizacja charytatywna, która zajmuje się zbieraniem odpadów z tworzyw sztucznych z całego regionu i przekształcaniem ich w kajaki dla ekoturystyki i potrzebujących rybaków.

Dzięki sukcesowi jego przedsięwzięcia, kameruńska organizacja zainstalowała pierwszy w kraju EcoBin do zbierania, sortowania i recyklingu odpadów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zbieranie plastikowych butelek i unikanie zanieczyszczania rzek i oceanów w Kribi i Douala.

Jak twierdzi sam twórca EcoBoats – rewolucja w walce z plastikowym zanieczyszczeniem środowiska jest na dobrej drodze.

⇒ Czytaj także: ADIDAS SPRZEDAŁ 6 MLN PAR BUTÓW WYKONANYCH Z PLASTIKOWYCH BUTELEK

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.