FACEBOOK AKTUALIZUJE WARUNKI KORZYSTANIA Z SERWISU – KOLEJNY POZIOM CENZURY

Facebook aktualizuje warunki korzystania ze swoich usług. Pierwsi użytkownicy serwisu za granicą zaczęli otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach warunków korzystania z usługi Facebooka. Sformułowanie sprawia, że ​​użytkownicy zastanawiają się, czy jest to kolejny poziom cenzury.

Wielu użytkowników Facebooka otrzymało powiadomienia, że ​​1 października 2020 roku portal zaktualizuje swoje warunki korzystania z usługi.

Nowe zmiany pozwolą portalowi na usunięcie treści lub ograniczenie dostępu do serwisu, jeśli firma uzna to za konieczne, aby uniknąć skutków prawnych lub regulacyjnych.

Użytkownicy komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych korzystający z Facebooka zaczęli otrzymywać następujące powiadomienia:

Od 1 października 2020 r. sekcja 3.2 naszych Warunków świadczenia usług zostanie zaktualizowana o: „Możemy również usunąć lub ograniczyć dostęp do Twoich treści, usług lub informacji, jeśli uznamy, że jest to uzasadnione, aby uniknąć lub złagodzić niekorzystne skutki prawne lub skutki regulacyjne dla Facebooka”.

Taki zapis budzi wiele wątpliwości, a ci, którzy otrzymali tę informację, są raczej krytycznie nastawieni do nowych aktualizacji.

Obawiają się wkroczenia cenzury na wyższy poziom, bo o tym, że i tak już obowiązuje ona na Facebooku, najlepiej wiedzą ci, którym tzw. weryfikatorzy prawdy zablokowali tymczasowo konto lub usunęli publikowane treści.

Wprowadzając takie zmiany Facebook pod przykrywą ochrony swoich interesów, pozwala na większą cenzurę i ingerencję w treści ze strony dużych firm technologicznych.

⇒ Czytaj także: FACEBOOK I TRZECH „WERYFIKATORÓW PRAWDY” POZWANYCH O CENZURĘ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.