FACEBOOK I TRZECH „WERYFIKATORÓW PRAWDY” POZWANYCH O CENZURĘ

Facebook od pewnego czasu korzystając z pomocy tzw. weryfikatorów prawdy, decyduje o tym, co może trafić do wiadomości publicznej, co jest prawdą, a co nie. W ten oto sposób niesprawiedliwie niszczy zaufanie stron i organizacji, na które te pracowały od lat. Dlatego też jedna z takich organizacji pozywa Marka Zuckerberga, Facebook Inc. i trzech różnych „weryfikatorów faktów” za cenzurowanie informacji.

Pozwani o cenzurę

Children’s Health Defense to amerykańska organizacja non-profit, znana głównie ze swoich działań ujawniających niewygodne dla koncernów fakty o szczepionkach.

Teraz organizacja kierowana przez Roberta F. Kennedy’ego Jr., pozwała Marka Zuckerberga, Facebook Inc. i trzech „weryfikatorów faktów” za cenzurowanie informacji udostępnianych przez CHD.

Na stronie organizacji napisano:

Facebook przyznaje, że koordynuje swoją kampanię cenzury z WHO i CDC. Podczas gdy wcześniejsze orzeczenia sądowe podtrzymały prawo Facebooka do cenzurowania swoich stron, CHD twierdzi, że wszechobecna współpraca rządu i Facebooka sprawia, że ​​cenzura CHD stanowi naruszenie.

Rola rządu w cenzurze Facebooka sięga głębiej niż jego ścisła koordynacja z CDC i WHO. Cenzura Facebooka rozpoczęła się od sugestii potężnego demokratycznego kongresmana i przedstawiciela przewodniczącego Komisji Wywiadu Adama Schiffa, który w marcu 2019 roku poprosił Facebooka o stłumienie i usunięcie treści internetowych krytycznych wobec rządowej polityki szczepień.

Facebook i Schiff używają terminu „dezinformacja” jako eufemizmu dla wszelkich wypowiedzi, które są zgodne z prawdą lub nie, które są sprzeczne z oficjalnymi oświadczeniami rządu.

WHO wydała komunikat prasowy, w którym pochwaliła Facebooka za koordynację trwającej kampanii cenzury z urzędnikami zdrowia publicznego. Tego samego dnia Facebook opublikował „etykietę ostrzegawczą” na stronie CHD, co sugeruje, że treść CHD jest niedokładna, i nakazuje obserwującym CHD zwrócenie się do CDC o „wiarygodne i aktualne informacje”.

 Jako niezależny portal, który nie korzysta ze wsparcia wpływowych organizacji i pokazuje świat z nieco innej perspektywy, często niewygodnej dla systemu i prezentującej kontrowersyjne punkty widzenia, dobrze rozumiemy stanowisko CHD.

Dlaczego? Zaraz wyjaśnimy…

Cenzura zabija wolność

Niezależność i przedstawianie wyrazistych opinii to niełatwa praca.

Wymaga nie tylko otwartości umysłu, ale także wiele walki z przeciwnościami systemu.

Systemu, który boi się prawdy i dla którego niezależne źródła informacji są zagrożeniem.

Trwająca cenzura Facebooka i jej „weryfikatorzy prawdy” niesprawiedliwie niszczą pracę i zaufanie wielu portali i organizacji, na które pracują od lat.

Wielu użytkowników Facebooka nie zdaje sobie sprawy, że ich wyobrażenia o wydarzeniach na świecie wynikają z potężnych interesów, a nie faktów.

Media głównego nurtu bazują na tym, że ludzie nie mają czasu lub są za leniwi, by weryfikować informacje, dlatego ślepo wierzą, że wszystko co na Facebooku jest oznaczone jako „fałszywe”, jest umieszczane w kategorii „nigdy nie ufaj tej witrynie ani innym historiom na ten sam temat”.

Te spostrzeżenia następnie wpływają na decyzje, jakie podejmujemy w swoim życiu.

Często błędne i kończące się tragicznie dla naszego zdrowia, bo uwierzyliśmy informacjom pochodzącym z mainstreamowych mediów lub od „weryfikatorów faktów”.

Tymczasem to, co nam oni prezentują to tylko niewielka część historii, która tak naprawdę nie informuje ludzi o prawdziwych zagrożeniach.

Odsuwając się od niezależnych mediów i stron prezentujących fakty niewygodne dla systemu, pozwalamy potężnym korporacjom ingerować w nasze życie i dostęp do informacji.

Pamiętaj, że cenzura zabija wolność, a brak wolności zabija człowieczeństwo.

Nie pozwól obezwładnić się cenzurą, nie odsuwaj się od niezależnych mediów – nie odsuwaj się od nas – odkrywaj, poznaj prawdę, wspieraj, udostępniaj!

⇒ Czytaj także: NIEZALEŻNE MEDIA LICZĄ NA TWOJE WSPARCIE! – POMOŻESZ CZY ODWRÓCISZ GŁOWĘ?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.