FED W ŚRODKU „PANDEMII” DRUKUJE REKORDOWE SUMY PIENIĘDZY

FED, czyli System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych wydrukował więcej pieniędzy w czerwcu 2020 roku niż przez pierwsze dwa stulecia po jego założeniu. Pieniądze są masowo dodrukowywane po to, aby walczyć z blokadą i kryzysem finansowym wywołanym „pandemią”.

W liście do inwestorów opublikowanym 29 lipca 2020 roku, dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, zauważył, że Stany Zjednoczone wydrukowały niepokojącą sumę pieniędzy, aby walczyć z blokadą i kryzysem finansowym wywołanym „pandemią”.

Zaledwie w czerwcu 2020 r. Rezerwa Federalna dodrukowała więcej pieniędzy niż w pierwszych dwóch stuleciach po jej założeniu.

To właśnie w czerwcu deficyt budżetowy USA – 864 miliardy dolarów – był większy niż całkowity dług zaciągnięty od 1776 do końca 1979 roku.

Morehead porównał również skutki drukowania pieniędzy w ostatnich miesiącach i ich przeznaczenie z tym, jak równoważną ich ilość wykorzystano na przestrzeni wieków.

Pierwszy bilion wydrukowanych dolarów umożliwił Stanom Zjednoczonym pokonanie brytyjskich imperialistów, zakup Alaski i Luizjany, pokonanie faszyzmu, zakończenie Wielkiego Kryzysu, zbudowanie systemu autostrad międzystanowych i podróż na Księżyc.

Tymczasem teraz FED drukuje takie same, ogromne sumy tylko po to, aby zareagować na „pandemię” koronawirusa.

Oprócz drukowania pieniędzy Rezerwa Federalna próbuje utrzymywać stopy procentowe na poziomie bliskim zeru i dokonuje zakupów aktywów na stałym poziomie 120 miliardów dolarów miesięcznie.

Nic więc dziwnego, że w Stanach występują powszechne obawy o inflację.

Tymczasem wielu ekspertów przewiduje, że ceny konsumenckie rzeczywiście wejdą w okres deflacji – i to właśnie wydarzyło się w Australii, gdzie ABC News poinformowało,  że ceny konsumpcyjne w tym kraju spadły w czerwcu o 1,9%.

To rekord deflacji od czasów wojny koreańskiej.

Jednak wielu ekspertów uważa, że ​​inflacja jest w rzeczywistości ukryta w cenach aktywów, a nie w cenach konsumpcyjnych, i że drukowanie pieniędzy przez FED jest podstawą wzrostu rynku akcji w środku „pandemii”.

⇒ Czytaj także: F.E.D – KOLEBKA ZŁA NA ŚWIECIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.