PONAD 200 LEKARZY APELUJE O GLOBALNĄ DYSTRYBUCJĘ WITAMINY D

Ponad dwustu lekarzy i naukowców zebrało się, aby wspierać ogólnoświatową dystrybucję witaminy D. Jej niedobór w społeczeństwach jest zbyt duży. Witamina D może pomóc w leczeniu chorób zakaźnych (w tym COVID-19) oraz zmniejszyć liczbę hospitalizacji, przyjęć na OIOM i zgonów.

Alarmujące niedobory witaminy D

Ponad 200 lekarzy wzywa wszystkie rządy i systemy opieki zdrowotnej na całym świecie do natychmiastowego zalecania i dystrybucji witaminy D wśród osób dorosłych.

Na długo przed COVID-19 większość światowej populacji była fizycznie przygotowana do zarażenia, ponieważ 70 procent światowej populacji ma niedobór witaminy D i bardzo słabą odporność.

Wszystkie aktualne badania medyczne pokazują, że niedobór witaminy D jest wspólnym mianownikiem towarzyszących zachorowań, hospitalizacji, przyjęć na OIOM, ciężkich chorób i śmierci.

Witamina D jest niedroga i nietoksyczna, ale organy ds. zdrowia nic sobie nie robią z jej ogromnych niedoborów w ludzkich organizmach.

Przyjmuje się, że poziom witaminy D poniżej 20 ng/ml (w niektórych laboratoriach 50 nmol/l) jest stanem ciężkiego niedoboru i wymaga leczenia.

Jeśli wynik mieści się w zakresie ≥20-30 ng/ml od 50 do 75 nmol/l) to znaczy, że poziom witaminy nie jest wystarczający (wymaga utrzymania lub zwiększenia suplementacji witaminą D).

Aby uzyskać minimalnie wystarczający poziom witaminy D w krążeniu (30 ng / ml), większości ludzi zaleca się spożywanie 6200 jednostek międzynarodowych (IU) witaminy D każdego dnia.

Niedobór witaminy D występuje częściej u osób o ciemnej skórze, ze względu na wysoką zawartość melaniny, która blokuje wchłanianie światła słonecznego.

Jej niedobór jest również powszechny u osób z nadwagą lub otyłością.

Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, w związku z tym poziomy krążącej witaminy D są wyższe u osób o prawidłowej wadze.

Ludziom żyjącym na półkuli północnej często brakuje tej witaminy, zwłaszcza zimą, kiedy przebywają w pomieszczeniach i z dala od światła słonecznego.

Populacja osób starszych również ma niewystarczającą ilość witaminy D, zwłaszcza jeśli tkwią w domach opieki, które odgradzają ich od światła słonecznego.

Witamina D zmniejsza infekcje i zgony

Lekarze przeanalizowali ponad 188 artykułów naukowych na temat witaminy D i są zgodni, że:

  • Wyższe poziomy witaminy D we krwi są związane z niższymi wskaźnikami zakażeń SARS-CoV-2.
  • Wyższe poziomy D są związane z mniejszym ryzykiem wystąpienia ciężkiego przypadku (hospitalizacja, OIOM lub zgon).
  • Badania interwencyjne i randomizowane badania kontrolowane wskazują, że witamina D może być bardzo skutecznym leczeniem koronawirusa.
  • Wiele artykułów ujawnia kilka biologicznych mechanizmów, za pomocą których witamina D wpływa na COVID-19.
  • Stan „pandemii” utrzymuje się w dużej mierze w wyniku zakażenia osób z niskim poziomem witaminy D, a zgony dotyczą głównie osób z jej niedoborem.

Odpowiednia suplementacja

Lekarze i naukowcy zgadzają się, że wszyscy dorośli powinni przyjmować codziennie 10 000 IU witaminy D3 przez co najmniej dwa tygodnie, aby zapewnić wystarczający poziom krążącej witaminy D we krwi.

Zalecają również, aby każda osoba dorosła codziennie przyjmowała 4000 IU witaminy D3, aby utrzymać zdrowy poziom w organizmie.

Zalecają, aby grupy wysokiego ryzyka (ciemna skóra, nadwaga) przyjmowały podwójną ilość.

Pacjentom hospitalizowanym z COVID-19 należy podać wyższą dawkę, która pomogła pacjentom w wyzdrowieniu w dwóch ważnych badaniach z 2020 roku.

Okazuje się, że pacjenci, którzy otrzymywali 60 000 IU witaminy D dziennie przez 7 dni, mieli większe szanse na wyzdrowienie bez powikłań.

Lekarze zalecają również przyjmowanie witaminy C w dawce 500 mg dwa razy dziennie.

Ponieważ witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, najlepiej spożywać ją z przerwami w ciągu dnia.

Cynk jest równie ważny dla zatrzymania replikacji wirusów (także grypy) i może być spożywany w dawkach 30 mg dziennie.

⇒ Czytaj także: TEGO CI LEKARZ NIE POWIE: COVID-19 MOŻNA POKONAĆ W 48 GODZIN!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.