GMINY UCHWALAJĄ „WOLNOŚĆ OD IDEOLOGII LGBT”, A RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH ZASKARŻA UCHWAŁY

Niektóre gminy w Polsce otwarcie opowiadają się za wolnością od ideologii LGBT. Radni przegłosowują i uchwalają deklaracje wolnościowe, co nie przypada do gustu Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który uchwały te zaskarża do sądu.

Chcemy wolności od LGBT

Kiedy w Polsce zrobiło się głośno o intensywnych działaniach tzw. edukatorów seksualnych, którzy masowo nacierali na polskie szkoły i przedszkola, by promować zgubną ideologię gender, w wielu samorządach radni zaproponowali przyjęcie deklaracji „wolności od ideologii LGBT”.

Szczególnym zainteresowaniem takie uchwały cieszyły się w małych gminach, których mieszkańców niepokoiła „nowa moda”.

Nie chcieli, by ich dzieci padły ofiarami seksualizacji i by do publicznych szkół trafił program edukacyjny treści całkowicie niezgodnych z wartościami chrześcijańskimi.

Takie uchwały „wolności od ideologii LGBT” przyjęły m.in. gmina Istebna (woj. śląskie), Serniki (woj. lubelskie) czy Klwów (woj. mazowieckie).

Działania te nie spodobały się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który skargi na uchwały złożył do sądu.

Jedno z najświeższych zaskarżeń i wyroku sądu dotyczy gminy Klwów.

Gmina Klwów wolna od ideologii LGBT

17 czerwca 2019 roku radni gminy Klwów podjęli decyzję w sprawie uchwalenia deklaracji „Gmina Klwów wolna od ideologii LGBT”.

Uznano w niej, że radykałowie zagrażają m.in. niewinności dzieci, autorytetowi rodziny i szkoły, dlatego samorząd postanowił konsekwentnie bronić wolności całej wspólnoty gminnej.

Radni przyjęli, że gmina nie pozwoli sobie na ingerowanie w prywatną strefę życia polskich rodzin oraz nie pozwoli „narzucać sobie wyolbrzymionych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie za sobą ideologia LGBT”.

W uchwale nie zgodzono się m.in. na „instalowanie funkcjonariuszy poprawności politycznej w szkołach” oraz zaprotestowano przeciwko „wywieraniu administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach”, nazywając to „homopropagandą”.

Gmina podkreśliła, że w swych działaniach pozostaje wierna narodowej i państwowej.

Sąd unieważnia uchwałę

Takie stanowisko gminy Klwów nie spodobało się Adamowi Bodnarowi, który jako Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył uchwałę w ubiegłym roku.

Podobne skargi złożył również w przypadku uchwał w innych gminach.

Według RPO takie uchwały są m.in. sprzeczne z konstytucyjną zasadą legalizmu (organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa), dyskryminują osoby nieheteronormatywne i transpłciowe, a także ograniczają prawa i wolności mieszkańców gminy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Radomiu w środę 15 lipca 2020 r. unieważnił uchwałę gminy Klwów.

Informację tę przekazała na Twitterze Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sąd posłużył się argumentacją, że „w małych społecznościach mieszkają różni ludzie, a gminy powinny działać tak, żeby każdy czuł się tam, jak u siebie w domu”.

Dzień wcześniej decyzją WSA w Gliwicach została uchylona również uchwała o wolności od ideologii LGBT z Istebnej.

Jak widać, RPO się nie poddaje i zaskarża uchwały samorządów, gdyż nie podobają mu się „strefy wolne od LGBT”.

⇒ Czytaj także: INWAZJA WULGARNEJ EDUKACJI SEKSUALNEJ FINANSOWANEJ Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.