Huawei zostanie całkowicie usunięty z brytyjskiej infrastruktury sieci 5G do końca 2027 r. – ogłosił rząd Wielkiej Brytanii. Decyzję tę podjęto zgodnie z nowymi zaleceniami wydanymi przez National Cyber ​​Security Center (NCSC) w sprawie wpływu sankcji USA na dostawcę usług telekomunikacyjnych. Zainstalowane już urządzenia tej marki muszą zostać rozebrane.

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził szeroko oczekiwany zwrot akcji w sprawie dostawców usług 5G powiązanych z Chinami.

Brytyjski minister ds. cyfryzacji Oliver Dowden uznał, że nowa polityka uniemożliwi firmom telekomunikacyjnym kupowanie zestawu infrastruktury 5G od Huawei do zainstalowania w nowych kompilacjach sieciowych od końca 2020 roku.

W związku z tym po 31 grudnia 2020 r. obowiązywać będzie całkowity zakaz zakupu nowego sprzętu 5G od Huawei, a każdy zestaw, który został już zainstalowany w brytyjskich sieciach 5G, musi zostać usunięty.

Decyzja zapadła 14 lipca 2020 r. na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem premiera w odpowiedzi na nowe sankcje USA i  oskarżenia o zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Eksperci techniczni z NCSC przeanalizowali konsekwencje sankcji i doszli do wniosku, że firma Huawei będzie musiała przeprowadzić poważną rekonfigurację swojego łańcucha dostaw, ponieważ nie będzie już miała dostępu do technologii, na której obecnie polega, i nie ma alternatyw, do których Wielka Brytania miałaby wystarczające zaufanie.

Dlatego też stwierdzono, że nowe ograniczenia uniemożliwiają dalsze gwarantowanie bezpieczeństwa sprzętu od Huawei i musi on zostać wycofany.

W rezultacie ministrowie uzgodnili, że brytyjscy operatorzy powinni zaprzestać zakupu sprzętu marki Huawei do infrastruktury 5G, natomiast wszystkie zainstalowane już urządzenia tej marki mają zostać rozebrane do 2027 roku.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: BILL GATES KUPIŁ 5,3 MLN AKCJI W HOLDINGU INFRASTRUKTURY 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.