HUAWEI MUSI USUNĄĆ INFRASTRUKTURĘ 5G W WIELKIEJ BRYTANII

Huawei zostanie całkowicie usunięty z brytyjskiej infrastruktury sieci 5G do końca 2027 r. – ogłosił rząd Wielkiej Brytanii. Decyzję tę podjęto zgodnie z nowymi zaleceniami wydanymi przez National Cyber ​​Security Center (NCSC) w sprawie wpływu sankcji USA na dostawcę usług telekomunikacyjnych. Zainstalowane już urządzenia tej marki muszą zostać rozebrane.

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził szeroko oczekiwany zwrot akcji w sprawie dostawców usług 5G powiązanych z Chinami.

Brytyjski minister ds. cyfryzacji Oliver Dowden uznał, że nowa polityka uniemożliwi firmom telekomunikacyjnym kupowanie zestawu infrastruktury 5G od Huawei do zainstalowania w nowych kompilacjach sieciowych od końca 2020 roku.

W związku z tym po 31 grudnia 2020 r. obowiązywać będzie całkowity zakaz zakupu nowego sprzętu 5G od Huawei, a każdy zestaw, który został już zainstalowany w brytyjskich sieciach 5G, musi zostać usunięty.

Decyzja zapadła 14 lipca 2020 r. na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem premiera w odpowiedzi na nowe sankcje USA i  oskarżenia o zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Eksperci techniczni z NCSC przeanalizowali konsekwencje sankcji i doszli do wniosku, że firma Huawei będzie musiała przeprowadzić poważną rekonfigurację swojego łańcucha dostaw, ponieważ nie będzie już miała dostępu do technologii, na której obecnie polega, i nie ma alternatyw, do których Wielka Brytania miałaby wystarczające zaufanie.

Dlatego też stwierdzono, że nowe ograniczenia uniemożliwiają dalsze gwarantowanie bezpieczeństwa sprzętu od Huawei i musi on zostać wycofany.

W rezultacie ministrowie uzgodnili, że brytyjscy operatorzy powinni zaprzestać zakupu sprzętu marki Huawei do infrastruktury 5G, natomiast wszystkie zainstalowane już urządzenia tej marki mają zostać rozebrane do 2027 roku.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: BILL GATES KUPIŁ 5,3 MLN AKCJI W HOLDINGU INFRASTRUKTURY 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.