GRECJA OGARNIĘTA MASOWYMI PROTESTAMI PRZECIW PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Tysiące demonstrantów zgromadziło się w środę (14.07.2021 r.) w Grecji, aby sprzeciwić się rządowemu programowi przymusu szczepień przeciwko koronawirusowi.

Masowe protesty zorganizowane przed parlamentem w środkowych Atenach oraz w północnych Salonikach nastąpiły po ogłoszeniu przez rząd, że nieszczepieni będą mieli zakaz odwiedzania barów, restauracji, kin i innych miejsc publicznych, ponieważ zostaną stworzone miejsca i przestrzenie dostępne wyłącznie dla w pełni zaszczepionych.

Grecki rząd planuje również udostępnić szczepionki nastolatkom i stara się, aby były one obowiązkowe dla pracowników opieki i osób służących w siłach zbrojnych.

Protestujący krzyczeli m.in. „weź swoje szczepionki i wynoś się stąd!”, wzywając tym samym premiera Kyriakosa Mitsotakisa do rezygnacji ze stanowiska.

Protest ten był jak dotąd największym pokazem sprzeciwu wobec akcji przymusu szczepień.

grecja-protest.jpg
Źródło: Internet

Około 41% Greków jest w pełni zaszczepionych. Grecki rząd nakazał obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia i personelu domów opieki po gwałtownym wzroście nowych zakażeń na Covid-19 w środku sezonu turystycznego.

„Każda osoba ma prawo wyboru. Wybieramy to, że rząd nie wybiera za nas” – powiedział Faidon Vovolis, kardiolog, który zakwestionował badania naukowe dotyczące noszenia maseczek na twarz i szczepionek.

Jego zdaniem (swoją drogą bardzo słusznym) każdemu należy pozostawić wolność i prawo do decydowania o swoim zdrowiu.

⇒ Czytaj także: ZAKONNICE DOŁĄCZYŁY DO MARSZU O WOLNOŚĆ W LONDYNIE I OSTRZEGAŁY PRZED SZCZEPIONKAMI

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.