HOLENDERSKA RADA ZDROWIA O ZAGROŻENIACH „DRUGIEJ FALI” 5G

Holenderska Rada Zdrowia w swoim raporcie na temat 5G zaleca odroczenie wprowadzenia pasma częstotliwości 26 GHz „drugiej fali” sieci 5G. Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań dotyczących zagrożeń dla zdrowia związanych z tymi wysokimi częstotliwościami 5G.

Apel holenderskiego komitetu

Dziewięcioosobowy komitet napisał w swoim raporcie, że istnieje wiele obaw społecznych dotyczących zagrożeń zdrowotnych związanych z promieniowaniem 5G.

Komitetowi przewodniczył profesor Hans Kromhout, epidemiolog z Uniwersytetu w Utrechcie, a jednym z sekretarzy jest Eric van Rongen, obecny wiceprzewodniczący ICNIRP (Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym).

Komitet radzi przeprowadzić więcej badań na temat związku z rakiem, zmniejszoną płodnością mężczyzn i wadami wrodzonymi a pojawieniem się sieci 5G tzw. drugiej fali, czyli pasma nieużywanych dotąd częstotliwości.

Komisja przeprowadziła na całym świecie poszukiwania badań naukowych związanych z pasmem częstotliwości 26 GHz, ale znalazła tylko kilka mało znaczących badań.

Pola o tych częstotliwościach nie wnikają głębiej w organizm niż skóra, dlatego badania powinny skupiać się na skutkach pochodzących ze skóry, w tym na składowych układu odpornościowego i układu nerwowego zlokalizowanego w skórze – czytamy w raporcie Holenderskiej Rady Zdrowia.

Rząd holenderski nie czuje się zobowiązany do przestrzegania zalecenia Rady Zdrowia Holandii w zakresie stosowania częstotliwości 26 GHz.

W liście do Izby Reprezentantów sekretarz stanu ds. gospodarczych Mona Keijzern napisała:

Według WHO, Komisji Europejskiej i ICNIRP nie ma obecnie powodu, aby zakładać, że korzystanie z pasma 26 GHz będzie miało negatywne skutki zdrowotne… Po części z tego powodu rząd nie widzi potrzeby oczekiwania na dalsze wyniki badań dotyczących wykorzystania tego pasma… Zgodnie z nową dyrektywą telekomunikacyjną, tzw. Telecom Code 26, Rada Ministrów przygotowuje emisję częstotliwości w części tego pasma.

Takie podejście rządu bardzo martwi członków komitetu, którzy są zszokowani ignorancją i brakiem obaw o zdrowie obywateli.

Co nowego w „drugiej fali” częstotliwości 5G?

W generacjach sieci komórkowych od 2G do 4G oraz w obecnym wdrażaniu sieci 5G „pierwszej fali” wykorzystywane są tylko częstotliwości od 0,7 do 3,5 GHz.

Jednak częstotliwość 26 GHz jest 10 razy wyższa.

Przy tak wysokiej częstotliwości z praw natury wynika, że ​​prawie cała energia promieniowania jest pochłaniana przez skórę, a nie przez całe ciało, jak ma to miejsce obecnie.

W przypadku tzw. drugiej fali 5G dostawcy będą korzystać z tej samej mocy transmisji, co w obecnych generacjach lub wyższych.

Konsekwencją 26 GHz jest to, że nasz organizm musi znosić znacznie wyższą energię na jednostkę objętości ciała , ponieważ jest ona w pełni wchłaniana przez skórę i rogówkę oczu.

Nawiasem mówiąc, obecna granica mocy nadawczej promieniowania i tak jest już wysoka, a w przypadku 5G branża teleinformatyczna prosi o jeszcze wyższe dopuszczalne limity.

Ponadto zasięg tych wysokich częstotliwości jest bardzo słaby, więc potrzeba zainstalowania wielu (małych) masztów, które będą coraz bliżej nas.

Nowością w 5G jest również tworzenie anten nadawczo-odbiorczych, umożliwiających elektroniczne sterowanie wiązką i szybszą transmisję danych od oferowanych aktualnie na rynku.

Ostatecznym celem branży jest sprzedaż drogą powietrzną prędkości 10 gigabitów na sekundę, a jest to możliwe tylko przy 26 GHz i formowaniu wiązki.

Dlatego też „druga fala” 5G tak szybko przybiera na sile i jest chętnie wprowadzana bez względu na obawy lekarzy i naukowców oraz niezweryfikowany wpływ używanych przez nią częstotliwości na nasze zdrowie.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: RENOMOWANY MAGAZYN NAPISAŁ O NIEBEZPIECZEŃSTWIE TECHNOLOGII 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.