SZWECJA ZAKAZUJE CHIŃSKIM FIRMOM UDOSTĘPNIANIA SIECI 5G

Szwecja zakazuje chińskim firm telekomunikacyjnych Huawei i ZTE montowania sprzętu ułatwiającego dostęp do nowej sieci 5G. Zakaz powstał po tym, jak ustalono, że nie ma pewności, iż użytkowanie częstotliwości nie zagraża bezpieczeństwu Szwecji – uznał Szwedzki Urząd Telekomunikacji (PTS).

Decyzja szwedzkiego urzędu związana jest z bezpieczeństwem użytkowania sieci 5G od chińskich dostawców.

Jej ogłoszenie nastąpiło po dokonaniu oceny przetargów na sieci telekomunikacyjne przez szwedzkie siły zbrojne i służby bezpieczeństwa.

Urząd dodał, że już zainstalowany sprzęt Huawei i ZTE będzie musiał zostać usunięty z bieżącej infrastruktury do 1 stycznia 2025 r.

Swą decyzją Szwecja idzie w ślady Wielkiej Brytanii, która w lipcu zdecydowała się zakazać Huawei udziału w swojej sieci 5G i nakazała usunąć zainstalowany sprzęt z brytyjskiej infrastruktury sieci 5G do końca 2027 r.

Kilka innych krajów europejskich stopniowo zamyka drzwi przed Huawei lub rozważa to po presji ze strony Stanów Zjednoczonych, które uważają firmę za część chińskiego państwa nadzoru.

We Francji Huawei nie będzie podlegał całkowitemu zakazowi na rynku 5G, ale operatorzy korzystający już ze sprzętu firmy będą mieli zezwolenia na prowadzenie działalności ograniczone do ośmiu lat.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej stwierdzili, że rywale Huawei, tacy jak szwedzki Ericsson czy fińska Nokia, mogą zapewnić Unii Europejskiej niezbędną infrastrukturę 5G.

Szwedzki organ telekomunikacyjny uznał, że nowe instalacje dla przyszłej sieci 5G muszą być wykonywane bez dostawców Huawei lub ZTE.

Władze nie potwierdziły jednak, czy sprzęt Huawei będzie nadal używany do 4G, 3G i przewodowego Internetu.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: HUAWEI MUSI USUNĄĆ INFRASTRUKTURĘ 5G W WIELKIEJ BRYTANII

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.