RENOMOWANY MAGAZYN NAPISAŁ O NIEBEZPIECZEŃSTWIE TECHNOLOGII 5G

Renomowany magazyn, najstarszy amerykański miesięcznik popularnonaukowy, Scientific American, opublikował mocne ostrzeżenie o zagrożeniach związanych z technologią 5G. Stanowisko dotyczące zarówno znanych, jak i potencjalnych zagrożeń związanych z 5G w nim opisane, ma duże znaczenie, ponieważ magazyn jest wpływowy i znany ze swoich rygorystycznych standardów naukowych.

Amerykański miesięcznik Scientific American jest powszechnie uważany przez współczesnych weryfikatorów faktów za pro-naukowy i bardzo wiarygodny.

Dlatego też opinię publiczną zszokował artykuł, który napisał badacz zdrowia publicznego Joel M. Moskowitz z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

W artykule napisano, że technologia 5G jest o wiele bardziej szkodliwa, niż rząd i przemysł telekomunikacyjny dopuszczają do swoich myśli.

Autor zaznaczył również, że to samo dotyczy Wi-Fi i technologii komórkowej.

Limity ekspozycji są nieaktualne

Jedną z jego największych obaw jest fakt, że Federalna Komisja Łączności (FCC) ponownie potwierdza limity narażenia na promieniowanie o częstotliwości radiowej lub RFR, które zostały wprowadzone w latach 90. na długo przed istnieniem Wi-Fi, technologii 2G, 3G, 4G i 5G.

Innymi słowy, FCC planuje utrzymanie znacznie przestarzałych norm bezpieczeństwa, które nie uwzględniają rosnącej liczby dowodów wskazujących, że są one szkodliwe na wiele sposobów.

Według Moskowitza limity narażenia ustalone w latach 90. były głównie związane z potencjalnymi skutkami intensywności narażenia na promieniowanie, które jak teraz wiemy, może wpłynąć na rozwój raka i innych problemów.

Dodatkowo 5G wprowadzi użycie fal milimetrowych, oprócz mikrofal używanych przez starsze technologie komórkowe.

Ponadto ograniczony zasięg 5G oznacza, że ​​anteny komórkowe będą musiały być umieszczane co 100 do 200 metrów, co zwiększa ekspozycję szkodliwego promieniowania na ludzi.

Nawet krótkotrwała ekspozycja na fale milimetrowe, które są absorbowane przez ludzką skórę i wierzchnią warstwę rogówki, może wpływać na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy i odpornościowy.

Z kolei długotrwała ekspozycja może narazić ludzi na ryzyko czerniaka, nowotworów oka i bezpłodności.

Moskowitz argumentuje, że należy wprowadzić nowe limity bezpieczeństwa, które będą uwzględniać pewne skutki zdrowotne i biologiczne nowoczesnych technologii.

Globalny eksperyment bez naszej zgody

Moskowitz odniósł się również do Międzynarodowego Apelu Naukowców ds. Pola Elektromagnetycznego, w którym opisano, w jaki sposób pola elektromagnetyczne wpływają na istoty żywe na poziomach znacznie poniżej większości wytycznych.

Skutki te obejmują stres komórkowy, wzrost szkodliwych wolnych rodników, zmiany w układzie rozrodczym, zaburzenia neurologiczne, zaburzenia uczenia się i pamięci oraz większe ryzyko raka.

Efekty są również zauważane w życiu roślin i zwierząt.

Naukowcy, którzy podpisali apel, to większość ekspertów naukowych zajmujących się promieniowaniem niejonizującym, którzy opublikowali ponad 2000 artykułów i listów na temat pola elektromagnetycznego w czasopismach branżowych.

W artykule napisano również, że nie ma zgody na pogodzenie się z faktem, że wielu pracujących w branży telekomunikacyjnej i urzędników rządowych, ukrywa prawdę o technologii 5G.

[…] ponieważ wiele naszych badań jest finansowanych ze środków publicznych, uważamy, że naszym etycznym obowiązkiem jest informowanie opinii publicznej o tym, co recenzowana literatura naukowa mówi nam o zagrożeniach zdrowotnych związanych z promieniowaniem bezprzewodowym.

Krótko mówiąc, 5G można porównać do „globalnego eksperymentu na ludziach bez ich zgody”.

Już sam fakt, że redakcja Scientific American zdecydowała się wydrukować artykuł tak mocno sprzeciwiający się 5G, pokazuje, że nawet najbardziej mainstreamowe publikacje naukowe na świecie mają poważne zastrzeżenia do tej technologii – i to powinno wystarczyć, aby każdy mógł się zastanowić, czy tę technologię należy wdrażać i z niej korzystać.

www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: WIZUALNE POWIĄZANIE POMIĘDZY WDROŻENIEM 5G A PRZYPADKAMI KORONAWIRUSA NA ŚWIECIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.