OPALANIE WYMION, BICIE… – ZOBACZCIE HORROR HODOWLI BYDŁA MLECZNEGO! – Odkrywamy Zakryte
OPALANIE WYMION, BICIE… – ZOBACZCIE HORROR HODOWLI BYDŁA MLECZNEGO!

Opalanie wymion, bicie ostrymi narzędziami, oddzielanie młodych cieląt od matki… – to tylko niektóre powszechnie stosowane praktyki w hodowli bydła mlecznego. Amerykańska organizacja Animal Recovery Mission (ARM) zajmująca się sprawdzaniem dobrostanu zwierząt umieściła w sieci przerażający, kilkuminutowy filmik obrazujący horror krów i cieląt w jednej z takich hodowli.

Opalanie wymion

Organizacja Animal Recovery Mission (ARM) pod koniec 2017 roku opublikowała w internecie film z tajnego śledztwa przeprowadzonego kilka miesięcy wcześniej w sprawie nadużyć na farmie mleczarskiej McArthur Dairy Okeechobee, jednego z największych producentów mleka na Florydzie.

Ujawnione szczegóły śledztwa są przerażające.

Film pokazuje robotników, którzy terroryzują krowy.

Jedną z powszechnie stosowanych praktyk na farmie było opalanie wymion krów.

Praktyka ta polega na kierowaniu płomienia wprost na krowie wymiona, aby wypalić znajdujące się na nich małe włoski.

Pomaga to w utrzymaniu czystości i ułatwia pracę maszynom ssącym zaprojektowanym tak, aby naśladowały ssące cielę i zmuszały krowy do oddawania mleka.

Ta okrutna praktyka jest powszechna w wielu gospodarstwach mlecznych w Stanach Zjednoczonych.

W jej przypadku trzeba również wziąć pod uwagę psychiczny aspekt umieszczania ognia w pobliżu krów, które, jak wiele innych zwierząt, naturalnie są przerażone znajdującym się wokół nich ogniem.

Horror na Florydzie – ciąg dalszy

Oprócz opalania wymion, to szokujące wideo z Animal Recovery Mission (ARM) ujawnia inne okrutne praktyki, które zdarzają się w gospodarstwach hodujących bydło mleczne.

Wśród nich znalazły się takie jak karmienie na siłę, oddzielanie krowich matek od ich narodzonych dzieci, mechaniczne „wspomaganie” porodu, bicie zwierząt rurami PCV, dźganie krów ostrymi narzędziami, strzelanie do nich, przetrzymywanie ich w okrutnych warunkach, bezczeszczenie martwych ciał i inne, które można zobaczyć na filmiku.

Ostatecznie pracowników McArthur Farm w Okeechobee aresztowano pod zarzutem okrucieństwa wobec zwierząt.

A oto i filmik ze śledztwa obrazujący całe to okrucieństwo:

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.