HUMANOIDALNE ROBOTY ZASTĄPIĄ LUDZI W CZASACH „PANDEMII”?!

W 2017 roku Arabia Saudyjska stała się pierwszym krajem, który przyznał obywatelstwo robotowi. Wtedy niewiele osób zastanawiało się, dlaczego i po co? Dziś już wiemy, że humanoidalne roboty będą masowe produkowane, bo zdaniem firm technologicznych, świat w dobie „pandemii” potrzebuje coraz większej automatyzacji.

Robot Sophia

W 2017 roku Arabia Saudyjska przyznała obywatelstwo robotowi o imieniu Sophia.

Sophia została stworzona przez Davida Hansona dla firmy Hanson Robotics z Hongkongu.

Hanson jest znany z tworzenia robotów podobnych do ludzi.

Podczas prezentacji humanoidalny robot udzielił wywiadu i odpowiedział na kilka ważnych pytań.

W wywiadzie Sophia stwierdziła m.in., że ​​„Chcę użyć mojej sztucznej inteligencji, aby pomóc ludziom żyć lepiej… Staram się zostać empatycznym robotem”.

robot-sophia.jpg
Źródło: Internet

Zademonstrowała również swoją paletę emocji na twarzy, twierdząc, że: „Chcę żyć i pracować z ludźmi, więc muszę wyrażać emocje, aby zrozumieć ludzi i budować zaufanie”.

Na pytanie, czy roboty mogą być samoświadome, Sophia odpowiedziała – „Cóż, pozwól, że zapytam cię o to, skąd wiesz, że jesteś człowiekiem?”.

Teraz firma stojąca za humanoidem ogłosiła plany masowej produkcji robotów do końca 2021 roku, twierdząc, że „świat w dobie Covid-19 będzie potrzebował coraz większej automatyzacji, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo”.

Humanoidalne roboty

Hanson Robotics z Hongkongu twierdzi, że cztery modele humanoidalnych robotów, w tym Sophia, zaczną być produkowane na większą skalę w pierwszej połowie 2021 roku.

Naukowcy przewidują, że „pandemia” otworzy nowe możliwości dla przemysłu robotyki.

Założyciel i dyrektor generalny fabryki, David Hanson, uważa, że ​​rozwiązania robotyczne do walki z „pandemią” nie ograniczają się do opieki zdrowotnej, ale mogą pomóc klientom w branżach takich jak handel detaliczny i linie lotnicze.

Dodatkowo sam fakt, że roboty te są „wyjątkowo ludzkie” sprawia, iż mogą bardzo przydatne w tych czasach, kiedy ludzie są strasznie samotni i izolowani od reszty społeczeństwa.

Hanson zamierza w 2021 roku sprzedać „tysiące” robotów, zarówno dużych, jak i małych.

Profesor robotyki społecznej Johan Hoorn, którego badania obejmowały pracę z Sophią, twierdzi, że chociaż technologia jest jeszcze w powijakach, „pandemia” może przyspieszyć zacieśnianie relacji między ludźmi a robotami.

W ten oto sposób człowiek – istota społeczna – jest wrzucany w świat technologicznego postępu, w którym ludzkie więzi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, bo zastępuje je robotyczny wymiar.

⇒ Czytaj także: ROBOT „PIES” KONTROLUJE UTRZYMYWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.