ROBOT „PIES” KONTROLUJE UTRZYMYWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO – Odkrywamy Zakryte
ROBOT „PIES” KONTROLUJE UTRZYMYWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO

Czworonożny robot o imieniu Spot ma pomóc w kontrolowaniu utrzymywania dystansu społecznego w jednym z singapurskich parków podczas „pandemii” koronawirusa. Żółto-czarny psi robot, opracowany przez Boston Dynamics, jest częścią pilotażowej próby, która ma na celu przypomnienie odwiedzającym park, aby ćwiczyli i spacerowali z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie.

Nie szczeka i nie aportuje, ale „zatrudniony” przez władze Singapuru w celu ograniczenia zarażania się koronawirusem, uprzejmie prosi spacerujących, biegaczy i rowerzystów, aby trzymali się z daleka od siebie.

Robot-pies to zdalnie sterowana, czworonożna maszyna zbudowana przez Boston Dynamics, która dołącza do innych robotów nadzorujących tereny zielone Singapuru podczas ogólnokrajowej blokady.

„Utrzymajmy Singapur w zdrowiu” – informuje po angielsku żółto-czarny robot o imieniu Spot. „Dla własnego bezpieczeństwa i otaczających cię ludzi, stańcie w odległości co najmniej jednego metra od siebie. Dziękuję.” – dodaje cicho kobiecym głosem.

Pomimo uprzejmości komunikatu, naruszenie surowych zasad pandemicznych w Singapurze może skutkować wysokimi grzywnami, a nawet więzieniem.

robot-pies-dystans.jpg
Źródło: Internet

Według rządowej agencji technologicznej w Singapurze żółto-czarny robot będzie również wyposażony w kamery z funkcjami analitycznymi pozwalającymi oszacować liczbę odwiedzających park.

Co prawda, agencja zapewnia, że nie posiada technologii, które będą w stanie śledzić lub rozpoznawać konkretne osoby i gwarantuje, że żadne dane osobowe nie będą gromadzone, ale ile w tym prawdy?

Singapurski park będzie kontrolowany zdalnie, aby zminimalizować ekspozycję na koronawirusa między ludźmi w nim przebywającymi, chociaż pół-autonomicznemu robotowi – który może wykonywać zadania na autopilocie – będzie towarzyszył co najmniej jeden pracownik parku podczas dwutygodniowego okresu próbnego.

⇒ Czytaj także: EART – WOJSKOWY ROBOT, KTÓRY MIAŁ ZJADAĆ LUDZI

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.