IBUPROFEN I PARACETAMOL ZABIJAJĄ KAŻDEGO ROKU TYSIĄCE LUDZI! – Odkrywamy Zakryte
IBUPROFEN I PARACETAMOL ZABIJAJĄ KAŻDEGO ROKU TYSIĄCE LUDZI!

Ibuprofen tak samo, jak i inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dostępne bez recepty, oraz na receptę, jest odpowiedzialny za co najmniej kilkanaście tysięcy zgonów rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. Najnowsze badania ujawniają, że środki te mają wiele toksycznych działań niepożądanych, o których musisz wiedzieć, zwłaszcza jeśli jesteś osobą starszą, kobietą w ciąży lub podajesz je swoimi dzieciom.

Korupcja szerzy się w branży…

Wiele raportów wskazuje na to, że większość opublikowanych badań wspierających dostępne dla każdego leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne jest fałszywa.

Ich wynikami manipuluje się po to, by jak najszybciej wprowadzić produkt na rynek, a nie zapewnić bezpieczeństwo ich stosowania.

Ten rodzaj korupcji szerzy się w branży medycznej od dawna i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Nie jest już tajemnicą, że firmy farmaceutyczne nie ujawniają wszystkich informacji dotyczących wyników analiz badanych leków.

toksyczność-leków.jpg
foto.123rf.com

Dr Peter Gotzche światowy autorytet w ocenie dowodów medycznych, opublikował artykuł w The Lancet, w którym przedstawił argumenty przeciwko stosowaniu leków przeciwdepresyjnych i wyjaśnił ich niebezpieczeństwo stosowania.

Poza psychotropami w obszarze zainteresowań doktora leżą także „niesteroidowe leki przeciwzapalne”, takie jak ibuprofen, paracetamol, celekoksyb i diklofenak.

Innym jest Vioxx, który został wycofany po tym, jak odkryto, że spowodował ponad 100 000 przypadków poważnej choroby serca w Stanach Zjednoczonych w ciągu pięciu lat jego obecności na rynku.

Według Gotzche zgony te są tylko wierzchołkiem góry lodowej, jeśli chodzi o niepowodzenie procesu regulacyjnego dotyczącego wypuszczenia na rynek leków, które są niebezpieczne dla pacjentów.

Problem z ibuprofenem, paracetamolem itp.

Problem z ibuprofenem, paracetamolem i innymi powszechnie stosowanymi środkami przeciwbólowymi jest taki, że na więcej rzeczy szkodzą, niż pomagają.

Naukowcy z uniwersytetu w Ohio odkryli, że powszechnie stosowany środek przeciwbólowy zawierający paracetamol ma dotąd nieznany efekt uboczny: zabija on pozytywne emocje i odbiera radość.

W badaniu uczestnicy, którym podawano paracetamol, zgłaszali mniejsze odczuwanie bardzo przyjemnych emocji w porównaniu z grupą, która otrzymywała placebo.

Należy również zauważyć, że stosowanie środków przeciwbólowych (takich jak aspiryna i ibuprofen) wiąże się z ryzykiem niewydolności serca.

ibuprofen-zagrożenia.jpg
foto.123rf.com

Przegląd 754 badań klinicznych wykazał, że środki przeciwbólowe (w szczególności ibuprofen) są oceniane jako czynnik przyczyniający się do śmierci tysięcy ludzi każdego roku.

Według głównego badacza tego przeglądu długotrwałe stosowanie tych leków spowodowało tysiące zawałów serca, a także nagłych zgonów z powodu niewydolności serca w latach 1999-2003.

Zagrożenie dla młodych i starszych

Ponadto wiele badań ujawnia, że paracetamol uszkadza mózgi dzieci – tak w okresie płodowym, jak i we wczesnym dzieciństwie.

Istnieje (od stycznia 2017 r.) łącznie 8 opublikowanych badań oceniających długoterminowe skutki stosowania paracetamolu u kobiet w ciąży lub u dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa.

Dwa z nich (jedno z 2014 r., jedno z 2016 r.) zostały opublikowane w JAMA Pediatrics, jednym z najbardziej szanowanych czasopism pediatrycznych.

Wszystkie badania wskazują na związek paracetamolu z długotrwałymi i poważnymi problemami w funkcjonowaniu neurologicznym.

Badania potwierdzają, że paracetamol jest neurotoksyczny dla rozwijającego się mózgu i jego stosowanie przez kobiety w ciąży oraz podawanie dzieciom, zwiększa ryzyko pojawienia się takich chorób jak autyzm, nadpobudliwość i / lub problemy społeczne, behawioralne, upośledzenie umysłowe, obniżony iloraz inteligencji.

paracetamol-dzieci.jpg
foto.123rf.com

Jednak leki, które są sklasyfikowane jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), wiążą się z potencjalnie niszczącymi skutkami ubocznymi, nie tylko u dzieci, ale i u osób starszych.

W samych Stanach Zjednoczonych 100 000 osób przyjmujących NLPZ jest hospitalizowanych każdego roku, a około 15 000 umiera.

Środki przeciwbólowe takie jak ibuprofen czy diklofenak przyjmowane przez osoby starsze, średnio o 40-60 proc. zwiększają ryzyko problemów sercowo-naczyniowych w porównaniu z osobami, które ich nie przyjmują.

Ponadto wiążą się z dużym ryzykiem utraty lub osłabienia słuchu, powikłaniami żołądkowo-jelitowymi, niewydolnością serca i reakcjami alergicznymi.

Często sięganie po leki przeciwbólowe może doprowadzić do tego, że wraz z zabiciem bólu, zabijemy i siebie.

Dlatego lepszym sposobem jest sięganie po alternatywne metody uśmierzania bólu, np. olejek CBD i wiele naturalnych środków roślinnych, które pozwalają nam przede wszystkim bezpiecznie wyleczyć stan zapalny i pozbyć się konkretnego bólu bez skutków ubocznych.

⇒ Czytaj także: STOP NLPZ! – CZYM ZASTĄPIĆ NIESTEROIDOWE LEKI PRZECIWZAPALNE?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.