KOBIETY W CIĄŻY PRZYJMUJĄ NIEPRZETESTOWANE SZCZEPIONKI!

Czy kobiety w ciąży przyjmują nieprzetestowane szczepionki? Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) po raz pierwszy oficjalnie przyznała, że organizacje rządowe zalecają kobietom w ciąży przyjmowanie szczepionek, które nie mają licencji bezpieczeństwa dla ciężarnych. Co więcej, nigdy nie były testowane pod tym kątem w badaniach klinicznych. O jakie szczepionki chodzi?

Pozwani odpowiadają

W odpowiedzi na pozew złożony przez adwokata ds. ochrony zdrowia dzieci (CHD), Roberta F. Kennedy’ego, Jr., Amerykańska Agencja Żywności i Leków oficjalnie przyznała po raz pierwszy, że organizacje rządowe, w tym CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób – ich zdanie ma znaczenie nawet w wymiarze ogólnoświatowym), zalecają szczepionki dla kobiet w ciąży, które nie mają licencji dla ciężarnych matek i nie były testowane pod kątem bezpieczeństwa w badaniach klinicznych.

R.F. Kennedy Jr. od dawna poszukiwał wszystkich danych z badań, które wykorzystałaby FDA do zatwierdzenia szczepionek przeciw grypie dla kobiety w ciąży jako bezpieczne dla matki, ale w szczególności dla jej nienarodzonego dziecka.

Krótka odpowiedź FDA brzmiała: „Nie mamy żadnych takich zapisów”.

Zakazane, ale podawane

Producenci szczepionek przeciw grypie i Tdap (szczepionka skojarzona przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi) przestrzegają przed ich stosowaniem u kobiet ciężarnych, ponieważ ich bezpieczeństwo nigdy nie zostało w tym przypadku ustalone.

Ulotki dołączane do opakowania informują, że „nie wiadomo”, czy szczepionki „zaszkodzą nienarodzonemu dziecku” oraz że brak „wystarczających danych” dotyczących stosowania ich u kobiet w ciąży.

szczepienia-ciężarna.jpg
foto.123rf.com

Przepisy FDA surowo zabraniają firmom farmaceutycznym wprowadzania na rynek leków i szczepionek zalecanych do stosowania „poza licencją”.

Tymczasem CDC mimo to zachęcało do szczepień i zalecało ciężarnym od 2004 roku szczepienie się przeciw grypie w pierwszym trymestrze ciąży, a od 2011 roku przyjmowanie także szczepionki Tdap dla tzw. dobra nienarodzonego dziecka.

FDA jednocześnie podkreśla, że NIGDY oficjalnie nie zatwierdziła żadnych szczepionek „przeznaczonych do stosowania w czasie ciąży w celu ochrony niemowląt”.

NIE dla szczepień w ciąży!

Ogólnie szczepienia w czasie ciąży są ryzykowne i niebezpieczne dla płodu.

W wyniku matczynej odpowiedzi immunologicznej na szczepionka, może dojść do powstania infekcji, która z koli może uszkadzać rozwijający się mózg płodu.

W 2008 roku neurobiolog Paul Patterson ostrzegał, że szczepienie całej populacji kobiet w ciąży może w konsekwencji upośledzić zdrowie tysiąca dzieci.

Przeprowadzone w 2017 roku badanie z udziałem ponad 45 000 kobiet wykazało podwyższone ryzyko wystąpienia wad wrodzonych i o 20% większe ryzyko autyzmu u dzieci, u których matki otrzymały szczepionkę przeciw grypie w pierwszym trymestrze ciąży.

Po tym, jak autorzy zastosowali korektę statystyczną, która zmniejszyła znaczące powiązanie szczepionki matki z chorobami dziecka, uznany statystyk UCLA Sander Greenland skrytykował ten ruch, podkreślając, że tę właśnie technikę stosują naukowcy, gdy nie podoba im się wynik i chcą upublicznić informacje wygodne dla koncernów farmaceutycznych.

Natomiast dane CDC pokazują, że kobiety, które otrzymały szczepionki przeciw grypie w latach 2010-2012 miały 7,7 razy większe ryzyko poronienia niż kobiety, które nie otrzymały tych szczepionek.

CDC opublikowało wyniki badania na łamach Vaccine, ale „dziwnym trafem” pominięto ich przekazanie do szerszej świadomości publicznej.

Tym samym pozostawiono ciężarne kobiety w nieświadomości prawdziwych zagrożeń związanych ze szczepionkami.

Robert F. Kennedy Jr., który stworzył program „Children’s Health Defense”, podkreśla, że nadal większość szczepionek podawanych ciężarnym zawiera toksyczny tiomersal, więc ich podawanie komukolwiek, a tym bardziej kobietom w ciąży powinno być nie tylko zakazane, ale i surowo karane.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.