INTELIGENTNE HEŁMY DLA POLICJANTÓW?! – ZESKANUJĄ TWARZ I TEMPERATURĘ – Odkrywamy Zakryte
INTELIGENTNE HEŁMY DLA POLICJANTÓW?! – ZESKANUJĄ TWARZ I TEMPERATURĘ

Inteligentne hełmy z obrazowaniem termicznym i rozpoznawaniem twarzy opracowane przez chińską firmę KC Wearable są testowane przez policję w Chinach, Dubaju, Holandii i we Włoszech. Mają być zapowiedzią tego, jak będzie wyglądała „nowa normalność” po „pandemii” COVID-19 na całym świecie.

Inteligentny hełm

W Chinach policja, pracownicy służby zdrowia i transportu używają ponad 1000 inteligentnych hełmów do skanowania i monitorowania ognisk gorączki z odległości dwóch metrów.

Podczas gdy wiele zachodnich rządów wyraziło zainteresowanie zakupem hełmów, nadal istnieją sceptycy, którzy wątpią w skuteczność kasków, biorąc pod uwagę, że wiele niby zarażonych ludzi „choruje bezobjawowo” lub nie ma gorączki.

skanowanie-temperatury.jpg

Inteligentny kask KC N901 jest wyposażony w procesor ARM, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, biometryczne rozpoznawanie twarzy, ekran rzeczywistości rozszerzonej, kamerę na podczerwień i kamerę światła widzialnego.

W promieniu dwóch metrów może mierzyć temperaturę określonej osoby lub osób w dużym tłumie, może skanować kod QR danej osoby w poszukiwaniu danych osobowych, rozpoznawać tablice rejestracyjne i używać rozpoznawania twarzy w celu identyfikacji osób.

Zebrane informacje są zapisywane w pamięci.

Po prawej stronie ekranu kasku osoba go używająca widzi transmisję na żywo wyświetlaną wraz z temperaturą ciała ludzi zarejestrowaną kamerą na podczerwień.

Dziewięć trybów działania

W jaki sposób i kto może wykorzystać inteligentny hełm?

Producent podaje, że urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko w pracy funkcjonariuszy policji, ale także w szpitalach, na lotniskach, dworcach, galeriach handlowych, parkach lub biurowcach i zakładach pracy.

inteligentny-hełm.jpg
Źródło: KC Wearable

Inteligentne hełmy można bowiem wykorzystać aż w dziewięciu trybach pracy:

  • Tryb pomiaru temperatury dla każdej osoby – zmierzona zostanie temperatura pojedynczego celu na środku ekranu. Maksymalna temperatura różnych części ciała jest wyświetlana na module AR. Temperatura powyżej normalnego zakresu uruchamia alarm dźwiękowy.
  • Tryb pomiaru temperatury w dużym tłumie – zmierzona zostanie temperatura czoła, szyi, ramienia i innych części ciała odsłoniętych na ekranie. System uruchomi alarm, jeśli jakakolwiek część ekranu znajdzie się w ustawionym newralgicznym zakresie temperatur.
  • Tryb kodu QR – zeskanuje kod QR, aby automatycznie zapisywać dane osobowe w bazie danych w czasie rzeczywistym, umożliwiając rejestrowanie danych w formie elektronicznej.
  • Tryb pomiaru kodu QR i temperatury – zeskanuje kod QR, aby najpierw uzyskać dane osobowe i wykona pomiar temperatury w ciągu 3 sekund. Dane osobowe i odpowiednia temperatura zostaną automatycznie zapisane w bazie danych. Spowoduje to wdrożenie elektronicznej rejestracji danych osobowych i temperatury w systemie.
  • Tryb rozpoznawania tablic rejestracyjnych – rozpoznaje tablicę rejestracyjną pojazdu, identyfikuje i wydaje ostrzeżenia o podejrzanych pojazdach zarejestrowanych w bazie danych.
  • Tryb rozpoznawania tablic rejestracyjnych i pomiaru temperatury – oprócz wspomnianej wcześniej identyfikacji dochodzi wyświetlanie temperatury różnych części ciała kierowcy.
  • Termograficzny tryb obrazowania diagnostycznego – wykrywanie obrazowania termicznego na określonych częściach ludzkiego ciała, aby ustalić lokalizację i wielkość obszarów zmian chorobowych, które powodują gorączkę.
  • Tryb noktowizyjny / kontrola obiektu – skanowanie termowizyjne obiektów przemysłowych lub zakładów miejsc pracy nocnej, urządzeń HVAC, rurociągów i sprzętu elektronicznego, aby pomóc w znalezieniu celu o podwyższonej temperaturze lub w poszukiwaniu osób nieupoważnionych do przebywania w danym miejscu.
  • Tryb rozpoznawania twarzy – na ekranie jest rozpoznawana twarz i wyświetlane są jednocześnie dane osobowe.

Dr Jie Guo, główny szef KC Wearable, nie ujawniając nazwy kraju, twierdzi, że firma spełniła prośbę o wyprodukowanie setki hełmów, których koszt waha się od 5000 do 7000 dolarów za jedno urządzenie.

Dr Guo twierdzi, że kaski mają dokładność 96 procent i cieszą się dużą popularnością nie tylko w Chinach wśród policjantów, pielęgniarek i ochroniarzy, ale także wśród prywatnych nabywców.

⇒ Czytaj także: OPRACOWUJĄ METODY KWARANTANNY NOWEJ GENERACJI – BĘDZIEMY POD KONTROLĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?!

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.