NIGERYJSCY USTAWODAWCY OSKARŻAJĄ BILLA GATESA O PRZEKUPSTWO W SPRAWIE SZCZEPIONEK

Nigeryjscy ustawodawcy oskarżyli Billa Gatesa o próbę przekupienia ich za „szybkie przyjęcie” kontrowersyjnego, nowego projektu ustawy, który wprowadzi obowiązek szczepień. Celem tychże szczepień miało być ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w ich kraju.

Proponowane przepisy wywołały powszechne kontrowersje w Nigerii.

Obywatele obawiają się, że ustawa odbierze im prawa i przyzna rządowi nadmierną władzę do egzekwowania środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak tyfus, cholera i gorączka denga.

Koalicja Zjednoczonych Partii Politycznych (CUPP), opozycyjna partia Nigerii twierdzi, że Bill Gates zaoferował prawodawcom 10 milionów dolarów za „szybkie przyjęcie” ustawy.

Komitet Nigerii w Izbie Reprezentantów prowadzący dochodzenie w sprawie domniemanego przekupstwa przyjął oświadczenie Fundacji Billa i Melindy Gatesów, które zaprzeczyło zarzutom:

Fundacja Billa i Melindy Gatesów została niedawno poinformowana o oskarżeniu rozpowszechnianym w niektórych elementach nigeryjskich mediów, że Fundacja była zaangażowana w płatność rzekomo przekazaną na rzecz Izby Reprezentantów Nigerii. Wszelkie takie zarzuty są całkowicie fałszywe i bezzasadne. Dla jasności, Fundacja nie zaoferowała żadnej zachęty finansowej żadnemu członkowi oddziału legislacyjnego Nigerii w celu uchwalenia ustawodawstwa, ani nie zaoferowała w związku z tym żadnych dotacji organizacjom w Nigerii – powiedział nigeryjski przedstawiciel fundacji Gatesów, Paulin Basinga.

Projekt „opłacanej” ustawy wzywa do „obowiązkowych szczepień”.

Najbardziej kontrowersyjne są sekcje 46 i 47 projektu ustawy, które właśnie przewidują obowiązkowe szczepienia dzieci i dorosłych określonymi szczepionkami.

Z kolei sekcja 15 projektu ustawy upoważnia dyrektora generalnego Nigeryjskiego Centrum Rozprzestrzeniania się Chorób do wydania zawiadomienia o przejęciu własności obywatela i wysłania go do izolacji bez jego zgody.

Równie wielkie emocje budzi sekcja 24, która upoważnia funkcjonariusza organów ścigania do otrzymania sądowego nakazu zniszczenia budynku, w którym wystąpiła choroba zakaźna.

⇒ Czytaj także: PREZYDENT MADAGASKARU WZYWA NARODY AFRYKAŃSKIE DO OPUSZCZENIA WHO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.