TRWAJĄ PRACE NAD INTELIGENTNYM PLASTREM ZE SZCZEPIONKĄ COVID-19 – Odkrywamy Zakryte
TRWAJĄ PRACE NAD INTELIGENTNYM PLASTREM ZE SZCZEPIONKĄ COVID-19

Naukowcy z Uniwersytetu w Swansea otrzymali 230 000 funtów dotacji na opracowanie pierwszego na świecie inteligentnego urządzenia do szczepionek, które będzie zarówno dostarczać szczepionkę Covid-19, jak i mierzyć jej skuteczność poprzez monitorowanie reakcji organizmu.

Instytut Innowacyjnych Materiałów, Przetwarzania i Technologii Numerycznych (IMPACT) to najnowocześniejszy instytut badań inżynieryjnych specjalizujący się w badaniach podstawowych i stosowanych oraz innowacjach w zaawansowanej inżynierii, modelowaniu i materiałach.

Zespół naukowców z tego instytutu pracuje nad wykorzystaniem mikroigieł do stworzenia „inteligentnego plastra – łatki”.

To urządzenie będzie podawać szczepionkę oraz mierzyć reakcję zapalną pacjenta na szczepienie, monitorując biomarkery w skórze.

Mikroigły to malutkie igły – ich końcówki mierzone są w milionowych częściach metra (mikrometrze) – przeznaczone do przełamywania bariery skórnej i dostarczania leków w sposób minimalnie inwazyjny.

Klasycznym przykładem jest transdermalny plaster nikotynowy, który dostarcza nikotynę przez skórę, aby pomóc ludziom rzucić palenie.

Kierownik projektu, dr Sanjiv Sharma z Uniwersytetu Swansea uważa, że dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwy rzeczywisty pomiar skuteczności szczepionki.

Projekt, zatytułowany „Inteligentne urządzenia do podawania szczepionek Covid-19” będzie prowadzony przez zespół naukowców posiadających doświadczenie w stosowaniu macierzy mikroigłowych do przezskórnego podawania leków i zastosowań diagnostycznych.

Zespół będzie opierał się na tych odrębnych technologiach, opracowując pierwszy inteligentny plaster Covid-19 o podwójnej funkcjonalności – umożliwiający dostarczenie szczepionki i pomiar odpowiedzi immunologicznej w postaci biomarkerów białkowych, określając w ten sposób skuteczność szczepienia.

dr-sharma.jpg
Dr Sharma z mikroigłowym plastrem

Dr Sharma kontynuuje:

Głównym celem tego projektu jest stworzenie prototypu inteligentnego urządzenia do podawania szczepionek, które może nie tylko dostarczać szczepionkę Covid-19 przezskórnie, ale także monitorować biomarkery w przedziale skóry w sposób minimalnie inwazyjny, dostarczając w czasie rzeczywistym informacji o skuteczności szczepień. Nowa metoda zmieniłaby sposób przeprowadzania badań skuteczności szczepionek z oceny statystycznej na naukowy pomiar odpowiedzi zapalnej pacjenta na szczepienie.

[…] To niedrogie urządzenie do podawania szczepionek zapewni bezpieczny powrót do pracy i zarządzanie kolejnymi falami epidemii Covid-19. Poza pandemią zakres tej pracy mógłby zostać rozszerzony na inne choroby zakaźne, ponieważ charakter platformy pozwala na szybkie przystosowanie się do różnych chorób zakaźnych.

Obecnie przygotowujemy platformę i mamy nadzieję, że będziemy wkrótce przeprowadzać badania kliniczne na ludziach.

Operacja IMPACT jest częściowo finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem rządu walijskiego i Uniwersytetu Swansea.

Pierwsza partia innowacyjnych plastrów ma być gotowa już w marcu 2021 roku i wtedy też mają ruszyć badania kliniczne.

Ogólnodostępne plastry mają się pojawić na rynku w ciągu najbliższych trzech lat.

Sam fakt istnienia takich prac i sugerowania, że wynalazek będzie pomocny w „kolejnych falach pandemii”, jasno daje nam do zrozumienia, że globaliści „przewidzieli” przyszłość na najbliższe kilka lat…

⇒ Czytaj także: BIOSENSOR WOJSKOWY Z CHIPEM W HYDROŻELU BĘDZIE WSTRZYKIWANY NA WIOSNĘ?!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.