IPHONE MOŻE EMITOWAĆ DWA RAZY WIĘCEJ PROMIENIOWANIA NIŻ DOPUSZCZA LIMIT

Promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF) jest uznawane przez Światową Organizację Zdrowia za potencjalny czynnik rakotwórczy. Tymczasem jedno badanie wskazuje, że popularny produkt Apple emituje znacznie więcej tego promieniowania, niż dopuszczają limity.

Przekroczone limity iPhone

W miarę wzrostu popularności urządzeń mobilnych pojawiały się obawy dotyczące możliwego negatywnego wpływu, jaki mogą mieć na ludzkie zdrowie.

Promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF) jest jedną z głównych przyczyn tego niepokoju.

Tymczasem niepokojący raport opublikowany przez Laboratorium Ekspozycji RF w San Marcos w Kalifornii wykazał, że emisje RF emitowane przez iPhone’a 11 mogą być ponad dwukrotnie większe niż dozwolone przez Federalną Komisję Łączności w USA.

Krytycy badania szybko zauważyli, że testowane urządzenia obejmują iPhony sprzedawane przez firmę Penumbra Brands, która zleciła badanie.

Chociaż wyniki testów wywołały pewne kontrowersje wśród przedstawicieli służby zdrowia i użytkowników produktów Apple, podstawowa obawa związana z możliwym niekorzystnym wpływem promieniowania RF na organizm wciąż pozostaje.

Co ci grozi?

Jak promieniowanie RF wpływa na organizm?

Przeprowadzono wiele badań, by to sprawdzić.

W 2011 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) wymieniła promieniowanie RF jako potencjalny czynnik rakotwórczy dla ludzi.

IARC stwierdziła również, że korzystanie z urządzeń mobilnych podnosi poziomy narażenia na promieniowanie RF i potencjalnie przekracza bezpieczne poziomy.

Grupa Hardell z siedzibą w Szwecji stwierdziła, że ​​pacjenci, którzy byli narażeni na częste promieniowanie RF przed 20 rokiem życia, mieli największe ryzyko zachorowania na glejaka, rzadkiego, ale złośliwego typu guza mózgu.

Badania wykazały również, że promieniowanie RF z telefonów komórkowych znacznie podnosi ryzyko rozwoju nerwiaka akustycznego – guza, który rośnie w uchu wewnętrznym.

W amerykańskim Narodowym Programie Toksykologicznym (NTP) odnotowano znaczny wzrost częstości występowania glejaka, czerniaka złośliwego i uszkodzenia DNA wielu narządów w wyniku ekspozycji na promieniowanie RF w badaniach na dużych zwierzętach.

W badaniu na zwierzętach stwierdzono również, że narażenie (także ludzi) na promieniowanie RF powinno być możliwie jak najbardziej ograniczone po stwierdzeniu znacznego wzrostu chorób serca i częstości występowania nowotworów złośliwych u szczurów narażonych na promieniowanie RF.

Narażenie na fale radiowe może powodować niekorzystne skutki w rozwoju neurologicznym.

Naukowcy odkryli, że niemowlęta, które były narażone na promieniowanie RF podczas używania telefonu komórkowego przez matkę podczas ciąży, częściej miały podwyższone poziomy ołowiu we krwi.

Ponadto naukowcy odkryli, że promieniowanie RF wydaje się zakłócać uwalnianie melatoniny, prawdopodobnie wpływając na rozwój mózgu płodu poprzez wpływ na hormony płciowe matki w czasie ciąży.

Według raportu Departamentu Medycyny Społecznej w Delhi w Indiach krótkoterminowe skutki używania telefonu komórkowego obejmują bóle głowy, zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi i zwiększoną zmienność rytmu serca, gdy urządzenia mobilne są trzymane blisko klatki piersiowej przez długi czas.

Długoterminowe skutki uszkodzenia spowodowane promieniowaniem emitowanym przez urządzenia mobilne obejmują trwałe uszkodzenia DNA.

Dlatego też oczywiste jest, że koniecznie musimy podejmować praktyczne działania, aby jak najbardziej zmniejszyć ekspozycję na promieniowanie RF z telefonu komórkowego.

www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: Odpromienniki do telefonu – do czego służą?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.