NIE MASZ ZIELONEGO PASZPORTU? TWOJE ŻYCIE DOBIEGA KOŃCA – IZRAEL KONTRUJE ODMOWĘ SZCZEPIEŃ - Odkrywamy Zakryte
NIE MASZ ZIELONEGO PASZPORTU? TWOJE ŻYCIE DOBIEGA KOŃCA – IZRAEL KONTRUJE ODMOWĘ SZCZEPIEŃ

Wiele osób nadal nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w Izraelu odmowa zaszczepienia się na Covid-19 jest już nazywana wyrokiem śmierci. Obywatele, którzy nie chcą poddać się eksperymentalnym szczepieniom, są dyskryminowani i wykluczani ze społecznego życia.

W ramach programu o nazwie „Operacja Powrót do Życia” w Izraelu wprowadzono system „zielony paszport”, który ogranicza wstęp do zarejestrowanych siłowni, teatrów, hoteli, restauracji, uniwersytetów i szkół średnich tylko posiadaczom paszportu szczepionkowego z kodem, który można zeskanować przy wejściu.

„To pierwszy krok do prawie normalnego życia” – powiedział izraelski minister zdrowia Yuli Edelstein.

Rząd Izraela wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Transportu ogłosił, w wydanym 6 marca 2021 r. oświadczeniu, szereg nowych przepisów.

Wytyczne zawarte w rządowym dokumencie wchodzą w życie 20 marca.

Co się w nich znalazło?

Otóż sami Izraelczycy, którzy odmawiają przyjęcia covidowych szczepionek są przerażeni zmianami i mówią o jawnej dyskryminacji.

Bo jak inaczej rozumieć przepisy, które głoszą, że:

  • Uczniowie klas od 7 do 10 będą mogli od razu powrócić do zajęć w szkole, ale tylko w tych jurysdykcjach, w których zaszczepiono 70% populacji w wieku powyżej 50 lat.
  • Uniwersytety i inne placówki edukacyjne mogą uruchamiać zajęcia stacjonarne tylko dla posiadaczy zielonego paszportu. Osoby, które nie zostały zaszczepione, będą mogły uczęszczać tylko na zajęcia online.
  • Restauracje będą mogły gościć w swoich wnętrzach tylko zaszczepionych posiadaczy zielonej przepustki. Osoby nieszczepione mogą jeść tylko na zewnątrz.
  • Dla wszystkich zaszczepionych Izraelczyków zostaje zniesiony zakaz wjazdu drogą powietrzną do kraju.
  • Osoby posiadające świadectwa szczepień lub wyzdrowienia będą mogły swobodnie wyjeżdżać z Izraela.
  • Osoby naruszające zarządzenie rządowe mają zostać ukarane grzywną w wysokości 5000 nowych izraelskich szekli (NIS), czyli około 6000 zł.

Wcześniej od izraelskich uczniów wymagano, aby przyjmowali szczepionki przeciwko Covid, aby umożliwić im zdawanie egzaminów maturalnych na koniec szkoły średniej.

Wyniki egzaminu maturalnego mogą mieć wpływ na to, czy uczniowie pójdą na uniwersytet i czy nie będą odbywać obowiązkowej służby wojskowej, więc dla wielu osób ta „nagroda” była warta podjęcia ryzyka.

Zielony paszport jest dostarczany przez rządową witrynę internetową, która wydaje osobom zaszczepionym zielony certyfikat zawierający kod QR możliwy do zeskanowania np. SMS-em lub e-mailem.

Rząd oczekuje również, że mieszkańcy Izraela okażą swój zielony paszport do zeskanowania wraz z dowodem osobistym przed wejściem do każdej, zarejestrowanej w systemie firmy.

Izraelski minister zdrowia powiedział również, że wkrótce pracodawcy będą musieli szczepić swoich pracowników lub poddawać się testom na koronawirusa co 48 godzin, jeśli nie będą zaszczepieni.

Wcześniej jednak minister zapewniał, że „szczepionki nie będą obowiązkowe, ale każdy, kto sfałszuje świadectwo szczepień, pójdzie do więzienia”.

⇒ Czytaj także: BRYTYJSKI RZĄD PO CICHU ZLECA PRODUKCJĘ „COVIDOWYCH PASZPORTÓW WOLNOŚCI”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.