JEDZENIE LUDZI CZĘŚĆ II

Jedzenie stanowi nieodłączną część naszego życia. Tak przynajmniej zwykło się sądzić, bo kto wie jakie możliwości mogą jeszcze otworzyć się przed ludźmi. Obecnie jednak, w warunkach naszego funkcjonowania, każdy Człowiek je – i to zazwyczaj kilka posiłków dziennie. Zastanawiamy się jakie są najwłaściwsze sposoby łączenia produktów, ile powinniśmy jeść białka, a ile węglowodanów, mierzymy spożycie kalorii, stosujemy różne diety, a to wszystko – by znaleźć ten właściwy sposób odżywiania.

Wysiłki te są oczywiście słuszne, i każde działanie w tym kierunku godne jest uznania, ale co by się okazało, gdybyśmy zauważyli, iż właściwie to… praktycznie nie udało nam się osiągnąć w tym zakresie niczego godnego uwagi?

Co by się stało z naszymi założeniami o nas samych, o świecie i życiu całym, gdybyśmy wzięli pod uwagę stwierdzenie, że owszem, może i szukamy tego, co najlepsze, ale błądzimy w krainie, do której zaprowadziła nas od początku błędna myśl?

Szanowni Czytelnicy, nie zamierzam nikomu niczego zarzucać, niczego udowadniać, a jedynie poszerzyć nasze horyzonty myślowe. Potraktujmy to jako okazję do myślenia ‘spoza schematu’.

Oto jesteśmy na tej Planecie, żyjemy i próbujemy się rozwijać. W tym wszystkim, OGROMNE znaczenie ma nasza dieta – to, co jemy, wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie psychiczne i fizyczne, słowem: na wszystko.

A jednak, gdybyśmy się naszej sytuacji dobrze przyjrzeli, to może okazać się, że do tej pory nieustannie rosła liczba zachorowań na różnego rodzaju schorzenia, wzrastał odsetek ludzi nieszczęśliwych, a często nawet psychicznie chorych.

Skoro więc występują takie objawy w naszym społeczeństwie, a ogromną w tym rolę odgrywa nasza dieta, to czyż nie ukazuje nam się logiczny wniosek, iż coś musi być nie tak z pożywieniem, którym karmimy siebie na co dzień?

Szanowni Państwo – być może cała Ludzkość zabrnęła w ślepą uliczkę i to na niej wciąż szukała rozwiązań.

Być może czas spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.
W tym może pomóc lektura książek „Dzwoniące Cedry Rosji”, w których to została przedstawiona zupełnie inna forma ludzkiego odżywiania.

Taka, która była z Człowiekiem i dla Człowieka od początku istnienia Ziemi.

Jeśli spojrzymy na rośliny, to przecież są one doskonałymi mechanizmami, żywymi i dającymi Człowiekowi wiele.

Są również połączone nie tylko z Ziemią, ale i Słońcem i wieloma zjawiskami, które wymykają się nawet ludzkiej uwadze – samoistnie zbierając energię (choćby słoneczną), przetwarzając ją i ofiarowując jej odmienny zupełnie stan, czyli np. jabłko.

I teraz, gdy przyjrzymy się jak doskonałym jest świat roślin oraz połączymy to z faktem, że większość owoców daje ‘właściwości’ tylko kilka chwil po ich zerwaniu, to może się okazać, iż praktycznie wszyscy ludzie na Ziemi spożywają jedzenie martwe, nie dające tego, co od początku było dla nich pomyślane.

Dołączmy do tego kolejny krok – życie na własnej przestrzeni, w której rośliny znają Człowieka. (badania nad odczuciami roślin, i tym, że reagują choćby na emocje ludzi były prowadzone już w latach 60, XIX wieku – dając zaskakujące dla naukowców rezultaty).

Pomyślmy więc, że rośliny są ściśle powiązane z ludźmi, ich biologicznym zegarem i całym kompleksem uczuć, a skoro potrafią gromadzić energię i dawać ją w postaci owoców, warzyw czy całych siebie (jak zioła), to i potrafią być może przygotować nie tylko zwykłe jabłko, ale i takie, które dla danego Człowieka będzie idealną mieszanką energii – witamin, światła, pierwiastków i wody.

Pomyślmy więc o własnej Przestrzeni, na której Człowiek posadzi minimum 900 gatunków roślin, z których wszystkie będą go znać i starać się zgromadzić wszystko, co danej osobie potrzebne. I nie będzie to zjedzone po długim okresie przechowywania i transportu, a od razu – w momencie, gdy organizm Człowieka to poczuje.

Nie zamierzam wygłaszać niczego jako dogmat, proszę jedynie o przemyślenie danego zagadnienia.  Skoro obecne żywienie wciąż nie pomagało Człowiekowi, to może – kto wie? – zabrnęliśmy w ślepy zaułek w naszych poszukiwaniach.

Owocnych Przemyśleń,

Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: JEDZENIE LUDZI CZĘŚĆ I

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.