JOHNSON & JOHNSON WSTRZYMUJE BADANIE SZCZEPIONKI PRZECIW COVID-19

Johnson & Johnson twierdzi, że tymczasowo zawiesił próbę badań szczepionki na koronawirusa po tym, jak uczestnik podczas jej testowania nabawił się „niewyjaśnionej choroby”. To już drugi przypadek, kiedy testy szczepionki Covid-19 ulegają zawieszeniu. Wcześniej z powodu niewyjaśnionych skutków ubocznych wstrzymano testy szczepionki opracowywanej na zlecenie koncernu AstraZeneca.

Johnson & Johnson duża firma farmaceutyczna, na którą wielokrotnie nakładano grzywny za stosowanie rakotwórczych składników w swoich produktach m.in. w talku dla niemowląt, ogłosiła, że ​​wstrzymała badanie kliniczne szczepionki III fazy przeciw Covid-19, ale przedstawiła niewiele szczegółów w tej sprawie.

Firma Johnson & Johnson rozpoczęła rekrutację ochotników do badania fazy 3 szczepionki koronawirusowej 23 września 2020 roku.

Badacze planowali podać ją 60 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Badanie szczepionki zostało jednak wstrzymane po tym, jak jeden z biorących udział pacjentów doznał działań niepożądanych.

Johnson & Johnson, powołując się na obawy dotyczące uszanowania prywatności badanego, odmówił przedstawienia szczegółów dotyczących objawów pacjenta:

Musimy szanować prywatność tego uczestnika. Dowiadujemy się również więcej o chorobie tego uczestnika i ważne jest, aby poznać wszystkie fakty, zanim udostępnimy dodatkowe informacje – podała firma w oświadczeniu.

Chociaż firma zarządziła przerwę w badaniu, Agencja Żywności i Leków (FDA) nie zawiesiła jeszcze badania klinicznego, co pociągnęłoby za sobą dłuższe opóźnienie w procesie testowania.

To kolejna sytuacja w ostatnim czasie, w której robi się przerwę w badaniu klinicznym szczepionki na koronawirusa.

Wcześniej podczas testów koncernu AstraZeneca wystąpiły niewyjaśnione objawy u dwóch uczestników, z których co najmniej jeden rozwinął ostre poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego po jej drugiej dawce.

Ta sytuacja skłoniła firmę do wstrzymania testów szczepionki w celu zweryfikowania jej bezpieczeństwa.

„Niewyjaśnione choroby” i skutki uboczne obfitujące w niepożądane dolegliwości to właśnie to na co będziemy narażeni, jeśli poddamy się systemowemu zniewoleniu szczepionkami wydawanymi na szybko, bez dokładnych analiz, z koktajlem toksycznych składników w środku.

⇒ Czytaj także: TESTY SZCZEPIONKI COVID-19 ZAWIESZONE! – TRWA DOCHODZENIE JEJ BEZPIECZEŃSTWA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.