JOINT W ZAMIAN ZA ZEBRANIE WIADRA ŚMIECI

Joint w zamian za zebranie wiadra śmieci?! Czy to nowy pomysł walki z zanieczyszczeniami i ludzką niechlujnością, która „nakazuje” rzucać papierek tam, gdzie nam pasuje? Poznajcie historię właściciela pewnego hostelu, który wpadł na niekonwencjonalny pomysł zachęcania ludzi do dbania o czystość środowiska.

Hostel na Jamajce

Właściciel jamajskiego hostelu wymyślił jeden z najbardziej niekonwencjonalnych sposobów walki ze śmieciami na plaży, jakie kiedykolwiek słyszeliśmy.

Marian Erbach, 33-letni właściciel Germaican Hostel w Long Bay Beach na Jamajce, był coraz bardziej zirytowany wszystkimi śmieciami, szczególnie plastikowymi butelkami, które ocean wyrzucał na pobliską plażę.

Niszczyły one piękny widok i możliwość swobodnego wypoczynku.

Dlatego Erbach zaczął przyglądać się temu, co robili inni ludzie na świecie, aby zachęcić swoją społeczność do sprzątania śmieci.

Wtedy odkrył, że niektórzy oferowali drobne upominki dla tych, którzy pomogli posprzątać dany teren.

Joint za wiadro śmieci

Najczęstszym upominkiem za zebrane śmieci była kawa.

Jednak zamiast rozdawania darmowych filiżanek kawy, właściciel hostelu postanowił zaoferować coś bardziej jamajskiego, czyli marihuanę.

Pomysł w rzeczywistości pochodzi od jego dziewczyny, która zażartowała, że na Jamajce powinni oferować zamiast kawy bezpłatne jointy.

Erbach zaakceptował jej pomysł i postawił obok hostelu znak oferujący darmowego jointa za wiadro pełne zebranych z plaży śmieci.

joint-śmieci-hostel.jpg

Wszystko, co należało zrobić, to udać się do hostelu Germaican, wziąć wiadro, przespacerować się po plaży, napełnić je śmieciami, przynieść do baru i odebrać jointa.

Po upływie pół godziny od umieszczenia informacji pojawiła się pierwsza osoba, która przyszła odebrać nagrodę.

Miłośnicy marihuany licznie przybywają do hostelu, aby zbierać śmieci i odbierać bezpłatne jointy.

Co najważniejsze, pobliskie plaże są znacznie czystsze.

⇒ Czytaj także: MORZE PLASTIKU NA KARAIBACH – SZOKUJĄCE ZDJĘCIA DAWNEGO RAJU

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.