CZASOPISMA MEDYCZNE APELUJĄ O KARANIE OSÓB ODMAWIAJĄCYCH SZCZEPIONEK PRZECIWKO COVID-19

Czasopisma medyczne, a wśród nich jedno z najbardziej renomowanych, recenzowanych naukowych czasopism medycznych na świecie The New England Journal of Medicine, publikują artykuły, w których apelują o obowiązkową szczepionkę przeciw koronawirusowi. Sugerują także metody, dzięki którym ludzie mogą być zmuszeni do jej przyjęcia.

Wykluczenie społeczne dla grup wysokiego ryzyka

The New England Journal of Medicine w jednym z artykułów ostrzega, że ​​natychmiastowe wdrożenie szczepionki przeciwko Covid-19 wywołałoby zbyt duży opór i stanowczą reakcję ze strony społeczeństwa, więc autorzy sugerują, że początkowo jej przyjmowanie powinno być dobrowolne.

Zasugerowano jednak, że jeśli niewystarczająca liczba osób będzie gotowych na przyjęcie szczepionki w ciągu pierwszych kilku tygodni od jej udostępnienia, powinna być ona obowiązkowa, z surowymi karami za odmowę jej przyjęcia.

Autorzy artykułu są pracownikami Uniwersytetu Yale i Stanforda, instytucji, które, nawiasem mówiąc, otrzymały znaczne fundusze od Fundacji Billa i Melindy Gatesów na rozwój szczepionek.

W artykule ostrzegają, że władze nie powinny czekać dłużej niż kilka tygodni przed uruchomieniem systemu karania, jeśli przyjmowanie szczepionek nie spełni oczekiwań i wymogów „sześciu merytorycznych kryteriów”.

Najpierw zielone światło na przyjęcie szczepionki muszą otrzymać tylko zalecane grupy „wysokiego ryzyka”.

Osoby starsze, pracownicy służby zdrowia pracujący w sytuacjach wysokiego ryzyka lub pracujący z pacjentami wysokiego ryzyka, osoby z określonymi schorzeniami oraz osoby mieszkające w miejscach o dużym zagęszczeniu, takich jak więzienia i internaty, jak również członkowie czynnej służby wojskowej – powinni otrzymać nakaz szczepienia, gdy tylko urzędnicy służby zdrowia będą pewni, że mają wystarczające zasoby, aby objąć te grupy ochroną, sugeruje artykuł.

Autorzy zalecają, aby „nieprzestrzeganie przepisów pociągało za sobą karę” i to stosunkowo dużą, ale nie pod względem finansowym, a znaczącą pod względem ograniczeń codziennego funkcjonowania.

Osobom nieprzestrzegającym zasad przyjmowania szczepionki należy zagrozić „zawieszeniem zatrudnienia lub nakazami pozostania w domu”.

Odradzają natomiast grzywny lub sprawy karne, ponieważ „stawiają one ubogich w niekorzystnej sytuacji”, grożą zakwestionowaniem samego mandatu w sądzie i mogą podsycać nieufność wobec władzy.

Poza tym gazeta zaleca, by władze unikały afiszowania się swoimi relacjami z producentami szczepionek.

Edukacja grup niskiego ryzyka

W przypadku grup niskiego ryzyka autorzy artykułu w NEJM sugerują, żeby władze postawiły na edukację.

Materiały edukacyjne, publiczne kampanie i bezpłatne szczepienia mają być zachętą do dobrowolnego przyjmowania szczepionki przeciw koronawirusowi.

W kampaniach powinny brać udział różne „wpływowe osoby”, które mogą najlepiej przekonać sceptyków do przyjęcia szczepionki, a sam przekaz powinien przybrać jak najbardziej emocjonalny ton.

Podczas gdy tak wiele mówi się o szczepionkach na koronawirusa i wiele krajów zapłaciło już za setki milionów dawek, żadna zachodnia firma farmaceutyczna nie ogłosiła jeszcze zwycięstwa w tym szczepionkowym wyścigu.

A nawet wręcz przeciwnie, badania kliniczne głównych firm farmaceutycznych, takich jak AstraZeneca i Moderna przyniosły zdumiewający zbiór niepokojących skutków ubocznych.

Obawy przed pośpiesznym wprowadzeniem szczepionki w połączeniu z determinacją władz w jej wprowadzaniu stanowią swoistą mieszankę wybuchową.

Trudno jednak uwierzyć w to, że ci, którzy poświęcili miliardy, tak łatwo zrezygnują ze swojego planu i dobrowolnie zaprzestaną przekonywania, a nawet i przymuszania społeczeństwa do masowych szczepień.

Ostatecznie biznes to biznes, a zaślepionymi, wystraszonymi owieczkami lepiej się rządzi…

⇒ Czytaj także: PRZYMUS SZCZEPIEŃ – PODWÓJNE DNO DEPOPULACJI SŁOWIAN

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.