BYŁA PRACOWNICA BANKU ŚWIATOWEGO UJAWNIA, KTO KONTROLUJE ŚWIATOWE FINANSE

Była pracownica Banku Światowego, Karen Hudes, w ostatnim czasie stała się niewygodną personą dla światowych elit. To ona pracując jako starszy radca wydziału prawnego przez ponad dwadzieścia lat, miała dostęp do najskrytszych informacji. Dziś jawnie i głośno mówi o tym, kto kontroluje globalny system finansowy.

Niewygodny świadek

Karen Hudes

studiowała prawo w Yale Law School i ekonomię na Uniwersytecie w Amsterdamie.

W latach 1980-1985 pracowała w US Export Import Bank of the US, a w latach 1986-2007 w Legal Department of the World Bank.

Założyła dwa pozarządowe komitety organizacji prawnych.

karen-hudes.jpg
Karen Hudes (źródło: internet)

W 1999 roku Karen zgłosiła korupcyjne przejęcie drugiego co do wielkości banku na Filipinach.

Dyrektor krajowy banku na Filipinach nie zwolnił Karen, gdy poprosiła go o podpisanie listu ostrzegającego rząd Filipin, że Bank nie może wypłacić pożyczki.

Dwa dni później Karen została upomniana i poddana próbie wiarygodności.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Banku Światowego zwrócił się o przeprowadzenie dochodzenia w Departamencie Integralności Instytucji Banku Światowego.

Senacka Komisja Spraw Zagranicznych otrzymała trzy listy od Banku Światowego, który w ostateczności sfałszował ważne dokumenty, powiązał z nimi prawniczkę i ją zwolnił.

Tym samy niewygodny świadek został usunięty…

Przerwane milczenie

Kilka lat później Hudes zaczęła ujawniać tajemnice skorumpowanego systemu finansowego, którego światowa elita używa do kontrolowania bogactwa świata.

Podczas wywiadu z New American rozmawiała o tym, jak chętnie pozwalamy tej grupie elitarystów całkowicie zdominować zasoby naszej planety.

Karen Hudes, twierdzi, że globalny system finansowy jest zdominowany przez niewielką grupę skorumpowanych, żądnych władzy postaci, skupionych wokół prywatnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Powołując się na wybuchowe szwajcarskie badanie z 2011 roku opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE na temat sieci globalnej kontroli korporacyjnej, Hudes zwróciła uwagę, że niewielka grupa podmiotów – głównie instytucje finansowe, a zwłaszcza banki centralne, za kulisami wywierają ogromny wpływ na międzynarodową gospodarkę.

„Super jednostka” i „super grupa”

We wspomnianych badaniach przeprowadzonych przez zespół naukowców ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu w Szwajcarii, przestudiowano relacje między 37 milionami firm i inwestorami na całym świecie.

Badacze odkryli, że w rzeczywistości istnieje „super jednostka”, czyli zaledwie 147 bardzo ściśle zrzeszonych korporacji, które kontrolują 40 proc. całej globalnej gospodarki.

globalny-system-finansowy.jpg
fot.123rf.com

Kiedy zespół dalej rozplątał sieć własności, odkrył, że znaczna część z nich została połączona z „super grupą”, czyli 147 jeszcze bardziej zwartymi w swych relacjach firmami, które kontrolują 40 proc. aktywów i 60 proc. rocznych przychodów wszystkich firm na światowym rynku kapitałowym.

W pierwszej dwudziestce znalazły się Barclays Bank, JPMorgan Chase & Co i The Goldman Sachs Group.

Na szczycie piramidy

Na szczycie tego systemu znajduje się Bank Rozrachunków Międzynarodowych, czyli niezwykle potężna organizacja międzynarodowa, o której większość ludzi nawet nie słyszała, a która potajemnie kontroluje podaż pieniądza na całym świecie.

Jest to bank centralny banków centralnych, który znajduje się w Bazylei w Szwajcarii, ale ma również oddziały w Hongkongu i Meksyku.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych nie podlega kontroli i ma całkowity immunitet od opodatkowania i od przepisów krajowych.

Nie ponosi odpowiedzialności przed żadnym pojedynczym rządem krajowym.

W czasie II wojny światowej używany do prania pieniędzy dla nazistów, dziś kieruje i kontroluje centralnie planowanym globalnym systemem finansowym.

Obecnie 58 globalnych banków centralnych należy do Banku Rozrachunków Międzynarodowych i ma o wiele więcej władzy nad gospodarką światową niż jakikolwiek polityk (nawet prezydent).

Co dwa miesiące bankierzy z BRM gromadzą się w Bazylei na spotkaniach, podczas których podejmowane są decyzje, które dotyczą każdego mężczyzny, kobiety i dziecka na naszej planecie, a jednak nikt z nas nie ma nic do powiedzenia na temat tego, co się tam dzieje.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych jest organizacją założoną przez światową finansjerę i działającą na korzyść globalnej elity i ma być jednym z kluczowych kamieni węgielnych wschodzącego jednego światowego systemu gospodarczego.

Celem jest kontrola

Jak zauważa Karen Hudes ten system nie powstał przypadkowo.

W rzeczywistości globalna elita rozwijała ten system od bardzo dawna.

Powoli wprowadzano globalne rządy, w których wszystkie państwa i ich narody będą zniewoleni długami.

długi.jpg
Zniewolenie długami foto.123rf.com

Chcą nas wszystkich uczynić niewolnikami długu, chcą nasze rządy uczynić niewolnikami długu, chcą naszych polityków uzależnić od wielkich pieniędzy niezbędnych im do prowadzenia kampanii wyborczych.

Odkąd elita posiada wielkie kompanie medialne, media głównego nurtu nigdy nie dadzą nam znać o problemach w systemie ekonomicznym.

Ten skorumpowany system systematycznie przekazuje bogactwo świata z naszych rąk w ręce globalnej elity.

Niestety większość ludzi nie ma o tym pojęcia lub nie chce uwierzyć, że coś takiego się dzieje naprawdę, że globalna elita kontroluje również to, co widzimy, słyszymy i myślimy.

A jednak to prawda, co rusz udowadniana przez niezależne odkrywanie zakrytego…

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=eMSF8mCR6M0