KONOPIE I OLEJ KOKOSOWY –  POTĘŻNA KOMBINACJA ZWALCZAJĄCA RAKA

Konopie i olej kokosowy wspólnie mogą zdziałać cuda! Tak – to nie jest żart. Połączenie marihuany i oleju kokosowego jest w stanie m.in. złagodzić ból, zwalczać nowotwory, wzmocnić system immunologiczny i zmniejszać stany zapalne. Przedstawiamy właściwości tej niezwykłej kombinacji oraz przepis na leczniczy konopny olej kokosowy.

Dlaczego takie połączenie?

O tym, że marihuana zabija raka, co zostało już oficjalnie potwierdzone, pisaliśmy TUTAJ.

Konopie wiązane są obecnie z 18 777 różnymi działaniami farmakologicznymi, w tym walce z bezsennością, padaczką, cukrzycą, udarem, uszkodzeniem mózgu, otępieniem, astmą, ADHD i prawie każdym rodzajem raka.

Obecny w marihuanie związek THC-A pod wpływem podgrzewania przekształca się w THC, mocniejszy kannabinoid, który jest tak ważny w osłabianiu komórek nowotworowych.

THC dobrze wiąże się z tłuszczami, dlatego też połączenie z olejem kokosowym (bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych) umożliwia jego lepsze wchłanianie, łatwiejsze wprowadzanie do wątroby i szybsze przetworzenie.

Połączenie konopi i oleju kokosowego to także doskonały, alternatywny sposób terapeutycznego stosowania marihuany bez konieczności jej palenia.

Naukowcy uważają, że w połączeniu z olejem kokosowym potencjał leczniczy marihuany medycznej jest jeszcze większy.

konopie-olej-kokosowy.jpg
Konopie i olej kokosowy foto.123rf.com

Jeżeli dodamy do tego jeszcze długą listę leczniczych właściwości kwasu laurynowego, czyli cudownego składnika oleju kokosowego, to otrzymamy niezwykłą kombinację zwalczającą różne choroby.

Warto zaznaczyć, że kwas laurynowy, który w organizmie przekształcany jest w monolaurynę o silnych właściwościach przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwpierwotniakowych jest obecny m.in. w mleku matki, a w przyrodzie naturalnie występuje tylko w trzech źródłach, niewielkie ilości w maśle i większe w palmach oraz oleju kokosowym.

Potężna kombinacja

Do podstawowych zalet połączenia oleju kokosowego i marihuany medycznej zalicza się:

  • Poprawę zdrowia serca – THC obniża ciśnienie krwi, a olej kokosowy poprawia krzepnięcie krwi i wydajność antyoksydacyjną.
  • Redukcję stanów zapalnych – związanych z zapaleniem stawów, urazami i innymi stanami zapalnymi w organizmie.
  • Poprawę metabolizmu.
  • Poprawę funkcji poznawczych – zmniejszanie stresu oksydacyjnego w patomechanizmie udaru mózgu, a nawet zapobieganie wystąpienia choroby Alzheimera.
  • Uśmierzenie bólu – działa lepiej niż morfina.
  • Zmniejszenie lęku i stresu oraz zaburzeń snu i rozwiązanie problemu bezsenności.
  • Walkę z chorobą nowotworową – nie tylko zapobiega nowotworom, ale także niszczy komórki nowotworowe oraz zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.

Konopny olej kokosowy

Ogólny założenia dotyczące dobrego stosunku połączenia marihuany medycznej i oleju kokosowego to 7 gram kwiatów konopi na 1/4 szklanki oleju kokosowego, które odpowiednio zwiększamy w zależności od potrzebnej ilości mieszaniny.

konopie-olej-kokosowy.jpg
Konopie i olej kokosowy foto.123rf.com

Przedstawiamy jedną z najprostszych metod domowej produkcji tej leczniczej mieszanki.

Krok 1: Pokrusz kwiaty konopi (lub wykorzystaj zmielone konopie).

Krok 2: Do wolnowaru dodaj wodę i olej kokosowy, pozwalając, aby olej unosił się na wierzchu.

Krok 3: Podgrzej olej kokosowy, aż się roztopi, a następnie dodaj zmielone konopie. Wymieszaj je dokładnie w oleju i upewnij się, że są nim pokryte.

Krok 4: Gdy temperatura tej mieszaniny osiągnie 121°C, utrzymuj ją i kontynuuj gotowanie.

Krok 5: Przez następne 12-18 godzin sprawdzaj co godzinę poziom wody w garnku, aby nie doprowadzić do przypalenia mieszaniny.

Krok 6: Wyłącz wolnowar i pozwól, aby mieszanina ostygła, ale nie na tyle, aby olej przybrał stałą konsystencję.

Krok 7: Włóż gazę do sitka i przelej przez nią do miski całą mieszaninę (dokładnie wszystko wyciśnij).

Krok 8: Konopny olej kokosowy zbieramy i przelewamy do szklanej buteleczki (możemy przechowywać w chłodnym miejscu przez 2 miesiące i dodawać do ulubionych potraw i napojów) lub dobrze wystudzony strzykawką wstrzykujemy w żelowe kapsułki do połykania, które przechowujemy w lodówce lub chłodnym, ciemnym miejscu.

Taka kombinacja konopi i oleju kokosowego według wielu badaczy, a zwłaszcza zwolenników medycyny alternatywnej jest przyszłością i nadzieją dla chorych na raka.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.