KOSMICZNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA STANĘŁA W WATYKANIE

Kosmiczna szopka bożonarodzeniowa stanęła na Placu św. Piotra w Watykanie. Gigantyczne ceramiczne rzeźby mają przedstawiać historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ich „innowacyjny” wygląd pozostawia jednak wiele do życzenia…

Ceramiczne posągi naturalnej wielkości skrywają dziedzictwo kulturowe, które nie jest od razu widoczne dla oka, co zwiększa podekscytowanie i oczekiwanie, jakie wnoszą, gdy opowiadają o narodzinach małego Jezusa.

Tymi słowami stolica apostolska skomentowała rozświetlone w piątek 11 grudnia 2020 roku na Placu św. Piotra posągi, które mają przedstawiać historię narodzin Jezusa Chrystusa.

Tradycyjnie szopka ma przynosić radość, ale ta dodatkowo opowiada także inną historię – taką, której nie da się uchwycić jednym spojrzeniem.

Być może to właśnie ta ukryta historia wywołała krytykę posągów, które wyglądają inaczej niż tradycyjne.

kosmiczna-szopka.jpg
Źródło: Internet

Składająca się z niewielkiej części 52-elementowej kolekcji szopka, mieści naturalnej wielkości posągi ceramiczne wykonane w typowym stylu w Castelli we Włoszech, miejscu znanym na całym świecie z ceramiki.

Zbudowanie i skompletowanie pełnej kolekcji zajęło uczniom i nauczycielom instytutu sztuki FA Grue ponad dziesięć lat – od 1965 do 1975 roku.

Jedna konkretna postać, którą niektórzy określali jako „podobną do astronauty” lub „przybyszem z kosmosu”, wywołała wiele pytań, ponieważ nie jest jasne, kogo lub co reprezentuje.

kosmiczna-szopka.jpg
Źródło: Internet

Poza tym sama aranżacja szopki i jej otoczenie przypomina bardziej stację kosmiczną niż stajenkę…

Źródło: Internet

Papież Franciszek w swoim piśmie Admirable Signum z grudnia 2019 r. pisał, że w zwyczaju jest dodawanie wielu symbolicznych elementów do szopek w tym postaci, które nie mają wyraźnego związku z relacjami ewangelicznymi, ale każda na swój sposób pokazuje, że w nowym świecie zapoczątkowanym przez Jezusa jest miejsce na wszystko, co jest prawdziwie ludzkie i na wszystkie stworzenia Boże.

Czyżby jednak Watykan otwarcie nawiązywał do starożytnych kosmitów?

⇒ Czytaj także: GLOBALIŚCI ROZPOCZĘLI WSPÓŁPRACĘ Z WATYKANEM

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.