KURIA KUPIŁA 110 HEKTARÓW ZIEMI POD POZNANIEM

Kuria Archidiecezji Poznańskiej wzbogaciła się o 110 hektarów gruntów oraz m.in. chlewnię. Ziemię w Bolechowie pod Poznaniem sprzedano za kilkanaście milionów złotych. Po co Kościołowi taki majątek?

W niewielkiej miejscowości Bolechowo w gm. Czerwonak pod Poznaniem spółdzielnia rolnicza wystawiła na sprzedaż 110 hektarów ziemi oraz liczne zabudowania.

Chętna na zakup gruntów za 15 mln złotych okazała się Archidiecezja Poznańska.

Cena była niska, a spółdzielnia obawiała się, że na innego kupca nie ma co dłużej czekać, gdyż grunty rolne w tak dużej ilości może kupować tylko rolnik albo jego rodzina.

Jednak wyjątek stanowią instytucje kościelne i związki wyznaniowe, które ziemie rolne mogą kupować bez ograniczeń.

Kilkunastu starszych członków spółdzielni bez wahania zdecydowało się sprzedać kurii zgromadzony majątek.

W ten oto sposób za 15 mln złotych Archidiecezja Poznańska nabyła ponad 100 hektarów działek oraz liczne zabudowania m.in. warsztaty samochodowe, myjnię, chlewnię, salę na 120 osób, budynek biurowo-magazynowy i place manewrowe.

Po co Kościołowi taki majątek?

Zdaniem rzecznika poznańskiej kurii ks. Macieja Szczepaniaka, Archidiecezja potrzebuje przestrzeni magazynowych, które są niezbędne dla działalności instytucji w celach religijnych, charytatywnych, oświatowych i kulturalnych.

Ciekawe, prawda…? 110 hektarów pod działalność kurii?!

Jednocześnie rzecznik zaznaczył, że kuria nie ma w planach sprzedaży nabytego majątku z zyskiem i nie zamierza też starać się o zmianę przeznaczenia kupionych gruntów rolnych na inwestycyjne.

O sprzedaży majątku Kościołowi nie wiedział nic wójt gminy, ale podkreślił, że kuria miała do tego prawo.

⇒ Czytaj także: DRAMAT POLSKIEGO GÓRNICTWA – KOPALNIE DO LIKWIDACJI!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.