ŁYSA GÓRA – WZGÓRZE KRÓLÓW SŁOWIAŃSKICH

Łysa Góra to jedna z najsłynniejszych Gór Świętokrzyskich o wysokości 594 m n. p. m. Majestatyczne widoki i liczne szlaki turystyczne co roku ściągają na to magiczne miejsce tysiące turystów. Powszechnie wiadomo, że Łysa Góra była terenem słowiańskiego kultu, z biegiem czasu oczywiście ziemię przejął kościół katolicki. Jednak Łysa Góra była czymś o wiele ważniejszym dla naszych przodków. Ostatnie odkrycia archeologiczne świadczą o tym, że mieszczą się tam grobowce naszych pradawnych władców i był to jeden z najważniejszych terenów dla całej słowiańskiej cywilizacji.

Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

ODRODZENIE SŁOWIAN

Wymazywanie historii Słowian to świadomy proces, pozbawiający miliony Europejczyków ich prawdziwej tożsamości.

Aby zawładnąć nad danym społeczeństwem, trzeba pozbawić go pamięci o jego prawdziwej historii.

Teatralna sztuka ma swoich wielu aktorów.

Politycy, zakłamani historycy czy finalnie, duchowni kościoła katolickiego od wieków starają się nam wmówić, że na tych terenach żyły zwykłe, prymitywne ludy, które jako walut używały kurzych łapek i daleko im było do rozwoju, który wraz z chrystianizacją przyszedł z zachodu.

 

watykan.jpg
Watykan, Rzym, Bazylika Świętego Piotra fot.123rf.com

 

Jednak żadne kłamstwo nie trwa wiecznie, a dzisiejszy rozwój świadomości coraz bardziej przybliża nas do tego, czyja krew płynie w naszych żyłach.

Odkrycia archeologiczne, które niczym grzyby po deszczu wyrastają na terenie Polski, świadczą o wysoce zaawansowanej cywilizacji o bogatej kulturze i rozwiniętej technologii.

Łysa Góra to kolejny dowód na to, że przeszłość Słowian to potężne świadectwo ludu, który niegdyś zamieszkiwał te ziemie.

POLSKA STAROŻYTNA

Posługując się pracą kronikarzy, możemy przeczytać, jak wyglądały miasta przodków.

Czteropiętrowe budynki, miasta o 12 bramach czy okrągłe szybu w oknach to jedno z wielu świadectw, jakie możemy znaleźć studiując historię na nowo.

Rodzi się oczywiste pytanie, gdzie podziały się owe budowle?

Tego nie jesteśmy pewni, jednak w Polsce praktyczne wszędzie można znaleźć świadectwa ich dawnego istnienia.

Ślady po odwiertach w skałach znajdziemy przykładowo w Krakowie i jego okolicach.

Łysa Góra to jak na razie jeden z najlepiej zachowanych starożytnych kompleksów.

Prawie dziesięć metrów pod ziemią znajdują się potężne krypty, długie na kilkanaście i wysokie na prawie dziesięć metrów.

 

Krypty Łysa góra

 

Ich konstrukcja, jest niesamowita pod każdym względem. Pierwszym jest fakt, że trzy potężne komory znajdują się jedna nad drugą.

Już sam fakt wybudowania w takim miejscu wielopoziomowego kompleksu, jest czymś zagadkowych, jednak prawdziwym kunsztem architektonicznym jest fakt, że krypty zostały wykute w litej skale.

Nie było to jednak kucie standardowymi narzędziami. Ogromne portale dzielące pomieszczenia swoim kształtem odwzorowują tzw. Świętą Geometrię, co świadczy o wysoce zaawansowanej wiedzy matematycznej architektów.

Te same zależności znajdziemy przykładowo w Starożytnym Egipcie, gdzie słynne na cały świat Piramidy, do dzisiaj zbijają sen z powiek badaczom.

Jak się okazuje, odkrycia o równej skali mamy pod własnym nosem.

ARCHITEKTONICZNY KUNSZT

Kolejnym aspektem ukazującym ukrytą historię jest czas wykonania krypt.

Kompleksy takie jak na Łysej Górze, gdzie jakiekolwiek świadectwa historyczne zostały celowo zniszczone, lub leżą ukryte na półkach zapomnianych bibliotek, bardzo ciężko jest ocenić ich rzeczywisty wiek powstania.

Jednak z pomocą przychodzi natura i procesy geologiczne. Na suficie i portalach wiszą stalaktyty o długości 20-25 cm.

Zakładając, że 1 cm stalaktytu powstaje w ciągu stu lat działalności geologicznej, to same krypty możemy datować nawet na 2500 lat wstecz.

UKARANE ZBEZCZESZCZENIE

Niestety siły chcące wymazać historię Słowian zdążyły zbezcześcić grobowce Królów.

Krypty zostały zalane, a w jej najwyższej części woda unosi się na 2 m, uniemożliwiając dostanie się do głównej części grobowej.

Jednak próba zniszczenia świętego miejsca nie została zignorowana przez siły duchowe.

Wszyscy przedstawiciele władzy PRL-u, którzy położyli swoje ręce na grobowcach, posługując się złymi intencjami, już dawno zeszli z tego świata, najczęściej umierając na śmiertelne choroby.

Do dzisiaj zachował się jedynie geodeta, który jedyne co zrobił, to zmierzył wielkość krypt, pradawni bogowie najwidoczniej go oszczędzili.

Łysa Góra skrywa jeszcze wiele tajemnic i tylko świadomość Słowian w ich prawdziwych korzeniach może doprowadzić do ponownego, prawdziwego uszanowania miejsca pochówku potężnych Królów.

Najwyższy czas, aby odsłonić kłamstwa kościoła i ukazać historię, będąca świadectwem płynących w naszych żyłach.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.