MAPA PEM/EMF W WARSZAWIE – SPRAWDŹ POZIOM PROMIENIOWANIA W SWOJEJ DZIELNICY

Mapa PEM/EMF, czyli mapa pola elektromagnetycznego to autorski projekt Kuby – polskiego programisty, który poświęcił swój czas, by stworzyć poglądowe przedstawienie poziomów promieniowania elektromagnetycznego w różnych dzielnicach Warszawy. Dzięki temu wspaniałemu projektowi, który w przyszłości obejmie również inne miasta, Polacy mają możliwość odkrycia prawdy o poziomach promieniowania, na jakie jesteśmy codziennie narażeni.

Stworzona mapa powstała po wielu miesiącach żmudnych pomiarów miernikiem Acousticmeter Am-10, który mierzy pola radiowe.

Na razie analizą objęto tylko różne dzielnice Warszawy, ale autor projektu ma nadzieję, że z czasem, w miarę możliwości pojawią się na niej również inne miasta w Polsce.

Mapę można przewijać i do woli przeglądać.

Kolorowymi punktami zaznaczono pomiary.

Po kliknięciu w punkt wyskakuje okienko, w którym odczytujemy informacje o tym, kiedy był dokonany pomiar, jaka była wartość szczytowa i średnia pomiaru  (przyjęta skala bazuje na tej przedstawionej na mierniku) oraz możemy obejrzeć nagranie z danego pomiaru.

Ogólnie wszystkie czerwone kropki to wartości powyżej dopuszczalnych poziomów biologicznych, większe od 1 V/m oraz nawet powyżej 6 V/m (ciemnoczerwony).

W Polsce norma jest 7 V/m, ale używany mierniki mierzy tylko do 6 V/m.

Pomarańczowy kolor to wartości między 0.1 do 1 V/m.

Żółty między 0.02 do 0.1 V/m, a zielony wartości do 0.02 V/m, czyli najbezpieczniejsze miejsca dla osób wrażliwych na PEM.

Poziom promieniowania w swojej dzielnicy, możecie sprawdzić przeglądając pełną wersję mapy udostępnionej na stronie jej twórcy: RaForest http://raforest.com/mapa-pem-emf

Zachęcamy gorąco wszystkich do sprawdzania, a samemu autorowi gratulujemy pomysłu i podziwiamy za zaangażowanie włożone w pracę – oby tak dalej!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.