MASECZKI PEŁNE BAKTERII I GRZYBÓW! (BADANIA) – Odkrywamy Zakryte
MASECZKI PEŁNE BAKTERII I GRZYBÓW! (BADANIA)

Maseczki, które zakrywają twarz i nos, stały się częścią codziennej garderoby dla wielu osób. Mają one chronić ludzi przed rozprzestrzenianiem się Covid-19. Jak się okazuje, są one również skupiskiem bakterii oraz grzybów…

Co wykazały badania?

W laboratorium w Szwajcarii przebadano 20 jednorazowych maseczek, które pochodziły od osób, dojeżdżających do pracy w Zurychu.

Szwajcarski magazyn konsumencki „K-Tipp”, chcąc przebadać maseczki, zebrał je od przechodniów w Zurychu i wysłał do laboratorium.

Wyniki okazały się okropne, ponieważ na 20 przebadanych maseczek 11 z nich miało ponad 100 000 kolonii bakteryjnych, a trzy z nich ponad 1 000 000.

W tym przypadku jako punkt odniesienia wykorzystano losową próbkę, którą zebrano z ekranów dotykowych automatów biletowych i tutaj wartość wynosiła od 2 do 69 takich kolonii.

Poza tym na 14 zbadanych maseczkach zostały stwierdzone gronkowce.

Takie gronkowce można znaleźć przeważnie na błonach śluzowych ludzi oraz zwierząt, a niektóre z tych gronkowców mogą przyczyniać się do rozwoju zapalenia płuc albo zapalenia opon mózgowych.

Do tego na 15 maseczkach znajdowała się pleśń oraz drożdże.

Skąd się wzięły bakterie i grzyby na badanych maseczkach?

Eksperci twierdzą, że wdychanie zarodników takich grzybów może być przyczyną podrażnienia dróg oddechowych.

Osoby zdrowe nie muszą się obawiać skutków tego, ale inaczej jest z osobami, które mają osłabiony układ odpornościowy.

Wtedy wdychanie zarodników może być przyczyną alergii, astmy, a także zapalenia oskrzeli.

Maseczki filtrują powietrze, które przepływa, ale koronawirus może swobodnie przechodzić przez większość z nich.

Natomiast inaczej jest w przypadku bakterii i grzybów, gdyż te mogą się bardzo szybko rozmnażać na ciepłych oraz wilgotnych maseczkach.

Prawdopodobnie bakterie i grzyby dostały się na maseczki przez ręce, gdyż osoby, które je nosiły, dotykały ich nieumytymi rękami.

Bardzo często jest tak, że wiele osób nosi jednorazowe maseczki przez kilka dni albo nawet przez kilka tygodni.

Do tego większość z tych osób nie jest świadoma, że szkodzą sobie poprzez noszenie takich maseczek, a niektórzy tzw. specjaliści cały czas twierdzą, że od noszenia maseczek nie można się rozchorować…

⇒ Czytaj także: BOISZ SIĘ ZARAZKÓW? – TO PO CO NOSISZ MASECZKĘ!?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.