W MEKSYKU POWSTANIE W 100% NATURALNIE SAMOWYSTARCZALNE MIASTO – Odkrywamy Zakryte
W MEKSYKU POWSTANIE W 100% NATURALNIE SAMOWYSTARCZALNE MIASTO

Pierwsze miasto Smart Forest w Meksyku będzie w 100% samowystarczalne pod względem żywności i energii. Mediolańska firma architektoniczna już zaprezentowała innowacyjne projekty.

Mediolańska firma architektoniczna Stefano Boeri Architetti zaprezentowała innowacyjne projekty nasyconego naturą inteligentnego miasta w Cancun w Meksyku, które posłużą za wzór dla odpornego i zrównoważonego planowania urbanistycznego.

Stworzony dla konglomeratu tekstylnego z Hondurasu i dewelopera Grupo Karim, „Smart Forest City – Cancun” jest proponowaną alternatywą dla planów budowy dzielnicy handlowej w okolicy.

samowystarczalne-miasto.jpg
Źródło: www.archdaily.com

Plan generalny polegałby na zalesieniu działki o powierzchni 557 hektarów – obecnie wykorzystywanej jako kopalnia piasku dla hoteli – i stworzeniu wielofunkcyjnej zabudowy, która byłaby całkowicie samowystarczalna pod względem żywności i energii.

Naturalnie samowystarczalne

Proponowane miasto Smart Forest – Cancun miałoby pomieścić 130 000 mieszkańców, a także 7500 000 roślin z 400 różnych gatunków wybranych przez botanika i architekta krajobrazu Lauri Gatti.

Posadzono by ponad 200 000 drzew, uzyskując stosunek 2,3 drzew na mieszkańca, podczas gdy pozostała część roślinności to głównie krzewy, krzaki, zielone dachy i ogrody wertykalne.

Architekci założyli, że dzięki nowym parkom publicznym i prywatnym ogrodom, dzięki zielonym dachom i zielonym fasadom, faktycznie zajmowane tereny pod urbanizację zachowają doskonałą równowagę między ilością terenów zielonych a powierzchnią zabudowy.

smart-forest-city.jpg
Źródło: www.archdaily.com

Dzięki niemieckiej firmie Transsolar budynek wielofunkcyjny zostałby otoczony pierścieniem paneli słonecznych, które zapewnią wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców.

Miasto obejmowałoby również pas pól rolnych, który otacza obszar miejski.

Pola byłyby nawadniane kanałem wodnym zasilanym przez podwodną rurę morską i wyposażonym w wieżą odsalającą.

Parking dla tradycyjnych pojazdów znajdowałby się na obrzeżach miasta, natomiast specjalny system publicznej mobilności zapewniłby ogólnodostępne pojazdy elektryczne i półautomatyczne do transportu mieszkańców i gości przez cały czas funkcjonowania miasta.

smart-forest-meksyk.jpg
Źródło: www.archdaily.com

Propozycja rozwoju Smart Forest City – Cancun obejmuje także budowę centrum zaawansowanych badań, wystarczająco duże, aby gościć organizacje międzynarodowe, wydziały uniwersytetów i wielkie firmy.

Centrum obejmowałoby obiekty badawczo-rozwojowe zajmujące się kwestiami zrównoważonego rozwoju i zieloną infrastrukturą.

⇒ Czytaj także: SAMOWYSTARCZALNE MIASTO NA MARSIE – ELON MUSK MA PLAN BUDOWY

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.