SAMOWYSTARCZALNE MIASTO NA MARSIE – ELON MUSK MA PLAN BUDOWY

Samowystarczalne miasto na Marsie to nowy pomysł Elona Muska. Założyciel SpaceX stwierdził, że cywilizacja na Ziemi „wygląda teraz na trochę chwiejną” i ujawnił plany budowy miasta na Marsie, które jest samowystarczalne i nie jest zależne od połączeń z Ziemią, aby przetrwać.

Przemawiając na dorocznej konferencji Mars Society, Elon Musk, powiedział, że projekt rozwoju cywilizacji marsjańskiej jest już w toku i musi zostać zakończony, zanim nastąpi „kataklizm” na Ziemi:

Cywilizacja nie wygląda na super silną, wygląda teraz trochę chwiejnie – powiedział Musk.

Warto mieć za cel stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie… Nie tylko kilku ludzi lub bazy, ale samowystarczalnego miasta.

samowystarczalne-miasto.jpg
Źródło: Elon Musk

Zdaniem założyciela SpaceX kataklizm na Ziemi może mieć wiele różnych scenariuszy i podał przykłady komety uderzającej w planetę, erupcji superwulkanu, a nawet „nuklearnego armagedonu”:

Czy zamierzamy stworzyć samowystarczalne miasto na Marsie przed, czy po trzeciej wojnie światowej? I myślę, że prawdopodobieństwo, że powstanie po trzeciej wojnie światowej – miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie trzeciej wojny światowej – jest jednak niskie, więc powinniśmy spróbować uczynić miasto samowystarczalnym przed każdą możliwą trzecią wojną światową.

Musk założył SpaceX, stawiając sobie za ostateczny cel uczynienia ludzkości gatunkiem wieloplanetarnym.

Często mówił o swoim pragnieniu podróżowania między planetami za życia.

spacex.jpg
Źródło: Elon Musk

Dlatego na początku 2020 roku uznał budowę statku kosmicznego SpaceX za priorytet.

Stwierdził wówczas, że obecny postęp technologii kosmicznej jest niewystarczający, aby osiągnąć cel bycia jednym z pierwszych odwiedzających Marsa.

Jego statek kosmiczny przeszedł już wiele testów lotu i lądowania w bazie firmy w Teksasie, ale pierwsza podróż na Marsa bez załogi może odbyć się dopiero w 2024 roku.

⇒ Czytaj także: SFERA BERNALA – LUDZKA KOLONIA W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.