MISTRZOWIE DUCHOWI – CO O NICH WIEMY?

Będąc w szkole, słuchając autorytetów i zdobywając wiedzę o naszym świecie, usłyszeliśmy bardzo  wiele informacji – niektóre mniej, niektóre bardziej wpływały na nasz światopogląd. Dowiedzieliśmy się kto wynalazł żarówkę, kto zbudował radio oraz kim była Maria Curie-Skłodowska. Pojawiały się w podręcznikach postacie, uznane przez społeczeństwo za wybitne – geniuszami ich nazwano, i co ciekawe – oprócz tego, raczej niewiele o nich się dowiedzieliśmy. Cóż, można przyjąć wiele informacji bez ich kwestionowania, ale dlaczego przy wszystkich tych ludziach nie było wstawki o rzeczy najważniejszej – o tym, jak udało im się do określonych wniosków dojść?

Kim byli, jak żyli, o czym myśleli – zanim owe przełomowe odkrycia zostały przez nich dostrzeżone – oraz to, jak możemy postępować, by stać się podobnymi do nich.

Co najwyżej dostaliśmy suche fakty, o tym, że któregoś dnia ogłosili pewne twierdzenia.

Jedną z takich postaci był Mistrz Duchowy – Jezus. Człowiek ten przekazał światu jedne z najważniejszych zasad życia, a jednak nie dowiadujemy się zbyt wiele o tym jak się odżywiał, jak spędzał wolny czas, o czym rozmawiał z rodzicami i ludźmi w swoim otoczeniu; o tym jaki tryb życia prowadził i co zrobił, by zrozumieć otaczający go świat.

O tym, jakże wybitnym Człowieku na szczęście w ogóle istnieją informacje – był on zbyt ważną postacią, by dało się jego przesłanie ukryć przed światem, lecz poza nim, było również wielu ludzi, o których jednak nie dane nam było usłyszeć.

Potrafili oni pojawiać się w różnych miejscach w tym samym czasie (bilokacja), dokonywać cudów, uzdrawiać i zmieniać świadomość osób w całym ich otoczeniu.

Dlaczego więc przez wszystkie lata naszej nauki, zdobywania informacji i wiedzy o świecie, nie słyszymy tak ważnych rzeczy dotyczących Mistrzów Duchowych, czyli ludzi posiadających zdolności daleko wykraczających poza nasze zrozumienie, lecz wciąż twierdzących, że są to umiejętności właściwe każdemu Człowiekowi?

Może to pytanie zawiera w sobie również odpowiedź.

Być może ktoś nie chce, by ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jaką Moc posiadają i dlatego nie dane nam jest zazwyczaj dowiedzieć się zbyt wiele o tak wybitnych postaciach, jak: Babadżi, Jezus, Budda, Anastazja…

Dobrze jednak zacząć poszukiwania prawdziwej wiedzy, która potrafi rozszerzyć naszą perspektywę i pokazać jak wielkie możliwości mogą być i są dane każdemu Człowiekowi.

Czas zagłębić się w historię prawdziwie wybitnych postaci i zobaczyć, że wiele informacji być może do  tej pory nam umykało.

Jedną z książek, którą polecam z całego serca jest „Autobiografia Jogina”, autorstwa Paramhansy Yoganandy.

Człowiek ten opisał swoje doświadczenia, które doprowadziły go do zrozumienia sensu swojego życia i propagowania zasad krija jogi, która dla wielu ludzi stała się drogą do wyzwolenia własnych  mocy.

Autobiografia Jogina przedstawia jedną z postaci Mistrzów Duchowych – Mahawatara Babadżiego, który reprezentuje wybitne postacie naszego świata.

O tych osobach niewiele się mówi – wymykają się one temu, co uznaliśmy, za możliwe, otwierają nasze serca i umysły na uniwersalną wiedzę o Wszechświecie oraz wskazują drogę do osiągnięcia swojego mistrzostwa.

Na tym właśnie polega ich wielkość – nie tylko dokonują wielkich rzeczy, ale i pokazują nam jak my możemy to robić.

Mistrzowie Duchowi – wielkie postacie, inspirujące do lepszego życia. O czym myśleli i jak działali – warto zgłębiać ich życiorysy, by swą podróż w kierunku mistrzostwa rozpocząć.

Owocnych poszukiwań
Andrzej Tomicki

Czytaj także inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.