KIEROWNICTWO FIRMY MODERNA SPRZEDAJE AKCJE W TRAKCIE NAJWAŻNIEJSZEJ FAZY BADAŃ SZCZEPIONKI COVID-19

Kierownictwo firmy Moderna zostało przyłapane na sprzedaży akcji o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów, podczas gdy prowadzona jest trzecia faza badań klinicznych potencjalnej szczepionki na koronawirusa. Co się dzieje w firmie tak ochoczo wspieranej przez Billa Gatesa?

Kluczowy gracz w wyścigu szczepionek

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna z siedzibą główną w Cambridge w stanie Massachusetts rozpoczęła działalność w 2010 roku, koncentrując się na wykorzystaniu technologii mRNA do opracowywania szczepionek i leków.

Technologia mRNA jest powszechnie uważana za innowacyjną, ale pozostaje w dużej mierze niesprawdzona.

Firma nigdy nie wprowadziła swojego produktu na rynek.

Na początku stycznia 2020 roku akcje Moderny były sprzedawane za mniej niż 20 dolarów za akcję, a sama firma była wyceniana na około sześć miliardów dolarów.

Jednak Moderna szybko się rozwinęła i ogłosiła, że ​​rozpoczęła współpracę nad szczepionką na koronawirusa z naukowcami z National Institute of Allergy and Infectious Diseases, którym kieruje znany z WHO dr Anthony Fauci.

Do kwietnia rząd amerykański przeznaczył  pół miliarda dolarów na projekt szczepionki Covid-19 firmy Moderna w ramach operacji Warp Speed.

Od tego czasu cena akcji firmy gwałtownie wzrosła.

Komunikaty prasowe przekazujące pozytywne wiadomości z badań naukowych lub zapowiadające dodatkowe zobowiązania w postaci finansowania przez podatników spowodowały, że cena akcji osiągnęła szczyt w wysokości około 95 dolarów, po czym spadła do 60-70 dolarów w ostatnich miesiącach.

Firma jest obecnie wyceniana na około 25 miliardów dolarów.

W rezultacie akcje należące do kadry zarządzającej Moderna nagle stały się znacznie bardziej wartościowe, więc dyrektorzy postanowili spieniężyć akcje warte dziesiątki milionów dolarów.

Masowa sprzedaż akcji Moderny

W maju sprzedaż akcji wywołała falę krytyki, jednak nie powstrzymała kierownictwa firmy od dalszego ich spieniężania.

Według Daniela Taylora, profesora księgowości w Wharton School na skali zaniepokojenia od 1 do 10, on sam tą sytuacją zaniepokojony jest ponad maksimum.

Według Taylora sprzedaż akcji przez dyrektorów Moderny wydaje się znacznie wykraczać poza normę i rodzi poważne pytania o to, co dzieje się w firmie wspieranej przez Billa Gatesa, która również otrzymała 2,5 miliarda dolarów z funduszy publicznych.

Od początku 2020 roku dyrektor generalny Stéphane Bancel sprzedał akcje Moderna o wartości około 40 milionów dolarów, które posiadał on sam lub powiązane fundusze inwestycyjne.

Dyrektor medyczny Tal Zaks sprzedał akcje na około 60 milionów dolarów, a prezydent Stephen Hoge sprzedał je na ponad 10 milionów dolarów.

Nie pojawiły się żadne wyraźne dowody wskazujące na to, że menedżerowie sprzedawali akcje na podstawie pozyskanych poufnych informacji wewnętrznych, co byłoby nielegalne.

Jednak sprzedaż akcji na większą skalę po raz pierwszy zauważono po tym, jak Moderna ogłosiła pozytywne wstępne dane z majowego badania szczepionek przeciw koronawirusowi.

W tym momencie cena akcji firmy wzrosła, a kierownictwo firmy na ich sprzedaży zarobiło miliony dolarów.

Szczepionka Covid-19 Moderny szybko przeszła do  trzeciej fazy badań klinicznych i jest postrzegana jako obiecujący kandydat do wprowadzenia na rynek.

Jednak pod pewnymi względami sprzedaż akcji przez dyrektorów przyćmiła postęp firmy.

Zaczęto zastanawiać się, czy kierownictwo powinno mieć prywatne zyski przed wprowadzeniem szczepionki na rynek, zwłaszcza gdy amerykańscy podatnicy przeznaczyli około 2,5 miliarda dolarów na rozwój i produkcję szczepionek firmy.

Poza tym w miarę rozwoju opracowywania szczepionki na koronawirusa dwóch dyrektorów Moderny, w tym dyrektor medyczny, sprzedało wszystkie posiadane akcje spółki.

Radca prawny firmy także sprzedał prawie wszystkie swoje udziały, a wiadomo, że ogólnie przyjęte najlepsze praktyki korporacyjne sugerują, że kierownictwo firmy powinno mieć przynajmniej część akcji swojej firmy, aby „być w grze”.

W ten sposób menedżer ma motywację do poprawy wyników firmy.

Pojawia się więc pytanie: czy rzeczywiście kierownictwo nie wykorzystało jakiś poufnych informacji?

Sprzedaż tak dużej ilości akcji może budzić obawy inwestorów i opinii publicznej – o to, dlaczego liderzy firm mieliby je sprzedawać teraz, skoro spodziewali się, że ich szczepionka odniesie później sukces później?

Czy naprawdę sprzedaż akcji nie jest podyktowana tym, że wiedzą coś, o czym my dowiemy się, gdy będzie za późno?

W końcu bezpieczna i skuteczna szczepionka powinna wysłać akcje Moderny na jeszcze wyżej…

⇒ Czytaj także: TESTY SZCZEPIONKI COVID-19 ZAWIESZONE! – TRWA DOCHODZENIE JEJ BEZPIECZEŃSTWA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.