POLACY NAJMNIEJ SKŁONNI ZE WSZYSTKICH EUROPEJCZYKÓW DO PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI COVID-19

Polacy to brzmi dumnie! Otóż wychodzi na to, że jesteśmy najbardziej świadomym narodem wśród Europejczyków! Według globalnego badania Ipsos na zlecenie Światowego Forum Ekonomicznego Polacy oraz Rosjanie i Węgrzy deklarują najmniejszą skłonność i chęć do przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19.

Szczepionkowe badania

W najnowszym badaniu Ipsos na zlecenie Światowego Forum Ekonomicznego tylko nieco ponad połowa Polaków (56%) twierdzi, że zaszczepiłaby się przeciwko Covid-19, gdyby szczepionka była dostępna.

Wśród 27 krajów objętych badaniem, Polacy znaleźli się w czołówce świadomych Europejczyków, obok Węgier (56%) i Rosji (54%), którzy odmawiają szczepień.

Oczywiście w badaniach opisano to inaczej, mianowicie – jesteśmy narodem drugim od końca w chęci przyjęcia koronawirusowej szczepionki.

Na całym świecie 74% ankietowanych dorosłych stwierdziło, że zdecydowałoby się na tę szczepionkę, gdyby była dostępna.

Kraje o najwyższym odsetku pozytywnych odpowiedzi to Chiny (97%), Brazylia (88%) i Australia (88%).

zgoda-szczepionka-covid19-statystyki.jpg
Źródło: Ipsos

W osobnym badaniu przeprowadzonym w Polsce przez agencję badawczą SW Research dla Rzeczpospolitej w lipcu 2020 r. prawie połowa Polaków (47%) stwierdziła, że ​​skorzystałaby ze szczepionki, gdyby była dostępna.

W najnowszym badaniu Ipsos, wśród Polaków, którzy stwierdzili, że nie zamierzają przyjmować szczepionki, najczęstszym powodem – wskazanym przez 65% z nich – było obawy o skutki uboczne.

Prawie połowa (44%) stwierdziła, że ​​nie sądzi, aby leczenie było skuteczne, a 18% stwierdziło, że ogólnie sprzeciwia się szczepionkom.

Świadomość Polaków rośnie

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, w ostatnich latach nastąpił wzrost osób odmawiających szczepień obowiązkowych.

Ich liczba wzrosła trzynastokrotnie w latach 2008-2018, osiągając 40 151 w 2019 roku.

Odsetek dzieci szczepionych przeciwko odrze spadł poniżej progu 95% wymaganego do uzyskania odporności stada.

W trakcie niedawnej kampanii prezydenckiej w Polsce urzędujący prezydent Andrzej Duda oświadczył, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień.

Po krytyce i naciskach sprostował swoją wypowiedź i wyjaśnił, że odnosi się tylko do potencjalnej szczepionki na koronawirusa, a nie ogólnie do szczepień.

Polacy coraz bardziej są świadomi zagrożeń, które niosą szczepionki.

Wiemy, że plan masowych szczepień w związku z „pandemią” koronawirusa jest powtórką z przeszłości, krokiem do zapoczątkowania komunizmu w całej Europie, a mamy go dość.

Rosnąca świadomość Polaków to także nasz wspólny sukces, bo każdy, kto, choć na chwilę nie zwątpił w to, że możemy walczyć o naszą człowieczą wolność i robi to, uświadamiając innych, daje nadzieję, że grono świadomych jeszcze bardziej się powiększy.

⇒ Czytaj także: POLACY – NARÓD WYJĄTKOWY

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.