NASTOLATKA Z ZESPOŁEM DOWNA ZOSTAŁA TWARZĄ KAMPANII GUCCI BEAUTY

Nastolatka Ellie Goldstein to 18-letnia modelka z zespołem Downa, która niedawno spełniła swoje wielkie marzenie. Wystąpiła w kampanii reklamowej Gucci Beauty i pobiła rekordy aktywności pod postem w mediach społecznościowych. Jak sama mówi, jest doskonałym przykładem tego, że każdy może zostać modelem i działać pomimo swej niepełnosprawności.

Niepełnosprawność często jest powodem, dla którego osoby nią dotknięte rezygnują ze spełniania własnych marzeń.

Sam świat ludzi „zdrowych”, a tym bardziej showbiznes niechętnie zatrudnia lub angażuje w projekty osoby dotknięte takimi chorobami jak zespół Downa.

Jednak dla wychowanej w Ilford, małym miasteczku w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii, Ellie Goldstein ani stan zdrowia, ani opinia innych nie była problemem, by zawalczyć o siebie i swoje marzenia.

Nastolatka rozpoczęła przygodę ze światem mody w 2017 r. oo dołączeniu do agencji modelek Zebedee Management, która koncentruje się na świadczeniu usług dla modeli niepełnosprawnych.

W przeszłości występowała w kilku kampaniach, w tym dla Nike i Vodafone, ale występ w kampanii Gucci jest zdecydowanie największy.

Sesja zdjęciowa, która miała miejsce w Londynie, uwieczniła Ellie na zdjęciu reklamowym tuszu do rzęs L’Obscur luksusowej marki Gucci Beauty.

nastolatka-modelka-gucci.jpg
Źródło: Internet

Zdjęcie modelki z zespołem Downa zachwyciło dyrektora kreatywnego marki Gucci, Alessandro Michele, który napisał w poście na Instagramie: „Zaprojektowałem tusz do rzęs L’Obscur dla autentycznej osoby, która na swój sposób używa makijażu, by opowiedzieć swoją historię wolności”.

Od czasu, gdy kilka tygodni temu post wraz ze zdjęciem Ellie został udostępniony na Instagramie marki Gucci, zyskał ponad 830 000 polubień i tysiące komentarzy osób chwalących wybór modelki.

Ludzie doceniają to, że luksusowa marka postawiła na piękno ponad granicami, dała możliwość realizacji osobie z zespołem Downa i przede wszystkim pokazuje innym, że jesteśmy gotowi na przełomowe (czyt. naturalne) podejście do piękna.

⇒ Czytaj także: GIMNASTYCZKA Z ZESPOŁEM DOWNA PRZEŁAMUJE STEREOTYPY I WKRACZA W ŚWIAT MODELINGU

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.