IZRAEL UJAWNI NAZWISKA NIEZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID

Izrael będzie ujawniał nazwiska obywateli, którzy nie zostali zaszczepieni przeciw Covid-19. Ustawa zezwalającą rządowi na dzielenie się z innymi władzami tożsamościami osób, które nie przyjęły takiej szczepionki, została oficjalnie uchwalona przez izraelski parlament.

03.03.2021 roku izraelski parlament 30 głosami za i 13 przeciw przyjął ustawę, która pozwoli samorządom, dyrektorowi generalnemu ministerstwa edukacji oraz niektórym oddziałom w ministerstwie opieki społecznej, uzyskać prawo do otrzymania nazwiska, adresu i numeru telefonów obywateli, którzy nie są zaszczepieni przeciwko Covid.

Partia Benjamina Netanjahu Likud broniła nowego prawa jako środka czystej promocji szczepień.

Zgodnie z oświadczeniem parlamentu środek ten ma na celu umożliwienie odpowiednim organom „zachęcania ludzi do szczepień poprzez osobiste zwracanie się do nich”.

Jednak nowa ustawa wywołała sprzeciw krytyków, którzy zgłaszają obawy dotyczące prywatności osób rezygnujących ze szczepienia.

Wprowadzone rozwiązanie będzie naruszało prawa ludzi, którzy odmawiają przyjęcia szczepionki, ale chcą przy tym skorzystać z prawa do poszanowania swojej prywatności.

Co więcej, Izraelczycy nauczyli się już uważać na „przebłyski geniuszu” partii Netanjahu w zakresie prywatności, takie jak śledzenie telefonu komórkowego przez usługę bezpieczeństwa Shin Bet.

To śledzenie, poza poważnym naruszeniem ich prywatności, okazało się nie tylko nieskuteczne w identyfikacji pacjentów z koronawirusem, ale okazało się również, że trudno się go pozbyć.

W rzeczywistości wprowadzanie nowych „niezbędnych” ustaw sprawia, że prawom konstytucyjnym nie tylko bardzo trudno jest odzyskać utracony grunt, ale co gorsza, każdy nowy zapis toruje drogę do kolejnego naruszenia prawa.

⇒ Czytaj także: IZRAELSKA KONTROLA INTERNETOWEJ „PRYWATNOŚCI”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.