NORWEGIA: NIE ŻYJĄ OSOBY Z DOMU OPIEKI, KTÓRYM PODANO SZCZEPIONKĘ PFIZERA

Norweska Agencja Leków ogłosiła, że ​​kilkudziesięciu rezydentów domów opieki zmarło kilka dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer-BioNTech przeciw Covid-19. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie tych zgonów.

Podczas szczepień pandemicznych Norweska Agencja Leków i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego monitorują działania niepożądane, które są zgłaszane w sposób ciągły i szybko reagują w przypadku podejrzenia niespodziewanych, nowych lub poważnych skutków ubocznych.

Do połowy stycznia 2021 roku otrzymano 23 zgłoszenia zgonów, które miały miejsce kilka dni po szczepieniu.

W norweskich domach opieki przeciw Covid-19 szczepi się obecnie najsłabszych i najbardziej narażonych na poważne choroby.

„Musimy ocenić, czy szczepionka jest przyczyną śmierci, czy też jest to zbieg okoliczności, że wydarzyło się to wkrótce po szczepieniu” – powiedział w oświadczeniu o zgonach dyrektor medyczny Steiner Madsen.

Zbadano dotychczas 13 zgonów i stwierdzono, że ​​częste działania niepożądane szczepionek mRNA, takie jak gorączka, nudności i biegunka, mogły przyczynić się do zgonów u niektórych słabych pacjentów.

Około 400 osób umiera co tydzień w norweskich domach opieki.

Najczęstszym skutkiem ubocznym szczepionki jest ból w miejscu wstrzyknięcia, którego doświadcza ponad 80 procent zaszczepionych.

Inne częste działania niepożądane to zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśni, bóle stawów, dreszcze, nudności, wymioty, biegunka i gorączka.

Po zastosowaniu szczepionki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zgłoszono również kilka przypadków bardzo ciężkich reakcji alergicznych.

⇒ Czytaj także: LEKARZ Z FLORYDY UMIERA PO PRZYJĘCIU SZCZEPIONKI PRZECIW COVID-19

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.