POLSKA WPROWADZA PASZPORTY COVID, UE CHCE ICH UJEDNOLICENIA

Przywódcy UE domagają się wprowadzenia ujednoliconego paszportu szczepionki przeciwko Covid-19 we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Uważają, że powinien on być obowiązkowy dla osób, które chcą podróżować po całym terenie państw członkowskich. Tymczasem Polska stała się najnowszym krajem europejskim, który wprowadza szczepionkowe paszporty.

Ujednolicone paszporty zdrowotne

Grecki premier Kyriakos Mitsotakis napisał list do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym argumentował, że  „zaszczepione osoby powinny mieć swobodę podróżowania”.

List zawiera wezwanie do utworzenia „znormalizowanego zaświadczenia, które będzie potwierdzać, że dana osoba została zaszczepiona”

W piśmie ujęto również zachętę do pilnego przyjęcia wspólnego porozumienia w kwestii struktury świadectwa szczepień, tak aby było ono jednolite i akceptowane we wszystkich państwach członkowskich.

Mitsotakis zobowiązał się poruszyć tę kwestię podczas szczytu Unii Europejskiej (21 stycznia 2021 r.), oświadczając, że „istnieje pilna potrzeba mobilizacji na wysokim szczeblu w całej UE, aby posunąć sprawy naprzód”.

Paszporty szczepień były wcześniej promowane przez Unię Europejską, a jej urzędnicy sugerowali w kwietniu 2020 roku, że osoby ubiegające się o wizę również będą musiały zostać zaszczepione.

Kraje UE, w tym  Hiszpania,  Estonia,  Islandia i  Belgia, wskazały, że są otwarte na ujęcie w swych przepisach paszportów szczepionkowych w dowolnej formie.

Dania również ogłosiła, że wprowadza „paszport Covid”, aby umożliwić osobom, które przyjęły szczepionkę, angażowanie się w życie społeczne bez żadnych ograniczeń.

Jednak szef ochrony danych w państwach członkowskich UE Wojciech Wiewiórowski niedawno  nazwał pomysł wprowadzenia paszportów zdrowotnych „ekstremalnym” i wielokrotnie powtarzał, że jest on „obrzydliwy” i powinien budzić w nas niepokój.

Polska wprowadza paszporty Covid

Tymczasem w Polsce wiceminister zdrowia Anna Goławska ogłosiła, że Polska wprowadza tzw. paszporty szczepionkowe, które pozwolą tym, którzy przyjęli szczepionkę, na większą swobodę niż tym, którzy tego nie zrobili.

Czym jest elektroniczna karta szczepień i paszport osoby zaszczepionej oraz dlaczego w szczepieniach pomaga e-rejestracja – mówi wiceminister zdrowia Anna Goławska @MZ_GOV_PL #szczepimysie #COVID19 #Szczepienia https://t.co/0VnuCNZH0f

Polska podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia zapowiedziała, że wprowadzone dokumenty będą miał postać kodu QR, który można pobrać tylko z konta publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Alternatywna wersja papierowa zostanie wydana jedynie dla tych, którzy nie mają smartfonów.

⇒ Czytaj także: BRYTYJSKI RZĄD PO CICHU ZLECA PRODUKCJĘ „COVIDOWYCH PASZPORTÓW WOLNOŚCI”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.