NOWY JORK: BĘDZIE USTAWA O UMIESZCZANIU W ARESZTACH NOSICIELI CHORÓB ZAKAŹNYCH?! – Odkrywamy Zakryte
NOWY JORK: BĘDZIE USTAWA O UMIESZCZANIU W ARESZTACH NOSICIELI CHORÓB ZAKAŹNYCH?!

Nowy Jork szykuje „haka” na nosicieli chorób zakaźnych. Przedstawiono projekt ustawy, który pozwoliłby rządowi na zatrzymywanie i umieszczanie w aresztach medycznych osób uznanych za potencjalne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Nowa ustawa autorstwa demokratycznego członka Zgromadzenia Stanu Nowy Jork N. Nicka Perry’ego, wzywa do „usunięcia i / lub zatrzymania” osób zidentyfikowanych jako „przypadek, kontakt lub nosiciel” choroby zakaźnej.

Taka osoba lub grupa osób będzie przetrzymywana w placówce medycznej, lub innej odpowiedniej placówce, lub lokalu.

Ustawa proponuje szerokie uprawnienia w przypadku ogłoszenia przez rząd stanowy stanu zagrożenia zdrowia w związku z epidemią jakiejkolwiek choroby zakaźnej.

Ustawodawstwo stanowi, że rząd musi przedstawić „jasne i przekonujące dowody”, że zdrowie innych jest zagrożone, zanim wyda rozkaz zatrzymania osoby lub grupy.

Osoby „usuwane” z życia społecznego będą miały prawo do reprezentacji prawnej i będą mogły podać numery telefonów przyjaciół lub rodziny, z którymi odpowiedni personel skontaktuje się w celu powiadomienia o zatrzymaniu danej osoby.

Prawo zezwala gubernatorowi lub urzędnikowi ds. zdrowia na jednostronne zatwierdzanie takich zatrzymań, ale w ciągu 60 dni od zatrzymania wymagane jest orzeczenie sądu.

Jeśli dana osoba przebywa w areszcie ponad 90 dni, też jest wymagana kontrola sądu.

Obywatele, którzy zostaną zatrzymani i umieszczeni w medycznym areszcie zostaną z niego zwolnieni, gdy władze ds. zdrowia stwierdzą, że nie stanowią już zagrożenia dla społeczeństwa.

Ustawa zezwala również gubernatorowi lub odpowiednim organom ds. zdrowia na żądanie od osób uznanych za potencjalne zagrożenie dla zdrowia, poddania się badaniom lekarskim, a także poddania się „przepisanemu leczeniu, profilaktyce lub szczepieniu”.

Chociaż ustawa nie wspomina konkretnie o koronawirusie, wśród rosnących obaw słusznie pojawiają się głosy, że „pandemia” Covid-19 może zostać wykorzystana do zapoczątkowania autorytaryzmu.

Proponowane prawo ma zostać zweryfikowane przez komisję zdrowia i chociaż jest jeszcze daleko od przyjęcia, wywołało sporą konsternację w mediach społecznościowych.

⇒ Czytaj także: BYŁY MINISTER ZDROWIA: „ANTYCOVIDOWCY DO IZOLACJI LUB ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNYCH!”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.