NOWY SATELITA ZAJRZY DO WNĘTRZA BUDYNKÓW?! – Odkrywamy Zakryte
NOWY SATELITA ZAJRZY DO WNĘTRZA BUDYNKÓW?!

Nowy satelita, którego wystrzeliła firma Capella Space, jest zdolny do wykonywania wyraźnych zdjęć radarowych z dowolnego miejsca na świecie, z niesamowitą rozdzielczością. Widzi nawet wnętrza niektórych budynków…

W 2020 roku firma Capella Space wystrzeliła satelitę, który prześwietla nawet wnętrza niektórych budynków, w tym samoloty w hangarach – ale tylko w przypadku lekkich konstrukcji, a nie gęstych zabudowań, jak wieżowce czy domy mieszkalne.

Satelita Capella 2 może robić wyraźne zdjęcia podczas nocy lub dnia, bez względu na pogodę.

satelita-hangar.jpg
Źródło: Capella Space

Firma uruchomiła nawet platformę umożliwiającą klientom rządowym lub prywatnym żądanie wglądu zdjęć z czegokolwiek na świecie.

Funkcja ta będzie jeszcze potężniejsza po rozmieszczeniu sześciu dodatkowych satelitów.

Czy to nie przerażające z punktu widzenia prywatności? Pewnie, że tak.

Jednak przedstawiciele firmy twierdzi, że istnieje wiele luk w sposobie, w jaki obecnie obserwujemy Ziemię z kosmosu, ponieważ większość czujników, których używamy do obserwacji Ziemi, to optyczne czujniki obrazowe.

Jeśli jest pochmurno, zobaczymy chmury, a nie to, co dzieje się pod chmurami, a jeśli nie ma dużo światła, trudno będzie uzyskać użyteczny obraz.

Z drugiej strony satelita Capella może zajrzeć przez chmury i widzieć równie dobrze w świetle dziennym, jak i w całkowitej ciemności.

Dzieje się tak, ponieważ zamiast obrazowania optycznego wykorzystuje radar z syntetyczną aperturą lub SAR.

SAR działa podobnie do nawigacji delfinów i nietoperzy przy użyciu echolokacji.

Satelita wysyła silny sygnał radiowy 9,65 GHz w kierunku celu, a następnie zbiera i interpretuje sygnał, gdy odbija się z powrotem na orbitę.

Przy tej częstotliwości chmury stają się prawie przezroczyste, co sprawia, że satelita może przenikać chmury, mgłę, wilgoć, dym, mgłę i ciemność.

Co prawda, SAR nie jest wynalazkiem Capelli, ale jest to pierwsza firma amerykańska, która oferuje tę technologię i pierwsza na świecie, która oferuje dostępną platformę podglądu dla potencjalnych klientów.

Kolejną innowacją jest rozdzielczość, z jaką satelity Capelli mogą zbierać obrazy.

Każdy piksel na jednym ze zdjęć satelity reprezentuje kwadrat o wymiarach 50 cm na 50 cm, podczas gdy inne satelity SAR na rynku mogą mieć tylko około pięciu metrów.

Jeśli chodzi o rozróżnienie tego, na co patrzysz z kosmosu, robi to ogromną różnicę.

Szczególnie intrygujące są widoki miast.

satelita-miasto.jpg
Źródło: Capella Space

Wieżowce wystają z Ziemi jak upiorne, kanciaste grzyby – a jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że możesz przejrzeć niektóre z nich, chociaż firma wyjaśniła, że ​​jest to zniekształcenie wizualne, a nie prawdziwe widzenie przez struktury.

Kim będą klienci Capelli?

Mogą to być agencje rządowe monitorujące wrogie wojsko pod kątem ruchu lub śledzące lotnisko pod kątem działalności, chociaż możliwości wykorzystania tego rodzaju obrazów są niezliczone.

Przedstawiciel firmy twierdzi, że jedna grupa klientów już używa możliwości „przenikania” obrazu, aby zmierzyć, ile ropy naftowej jest przechowywane w odkrytych zbiornikach ropy lub ile jest wydobywane z kopalni odkrywkowej w danym dniu – i wykorzystuje te informacje jako przybliżenie wartości różnych towarów.

Kto jeszcze będzie i do czego wykorzystywał takie możliwości? – można się tylko domyślać…

⇒ Czytaj także: GALAKTYCZNY INTERNET Z 53 000 SATELITÓW 5G ZNISZCZY PRZESTRZEŃ KOSMICZNĄ?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.