ODWRÓCENIE UWAGI

Zostało kiedyś powiedziane, że są rzeczy ważne, i ważniejsze; że jest racja moja, mojsza i najmojsza – tak przynajmniej kojarzę z pewnego filmu, który dość ponury obraz społeczeństwa i życia przedstawiał. Zostawiając jednak w zupełnym spokoju bohaterów tego filmu, i patrząc na dzisiejszy świat – czyż nie wydaje nam się, że… w jakiś sposób odbiegliśmy od tego co ważne? Czy nie dostrzegamy, że w tym całym przegadywaniu siebie, opowiadaniu historyjek i pokazywaniu czyja racja jest ‘mojsza’ – coś o wiele istotniejszego naszej uwadze umyka?

Zacząłem zadawać sobie te pytania, podczas jednej z konferencji naukowych, w której niedawno uczestniczyłem.

Byłem tam słuchaczem, i jak przystało – po prostu słuchałem.

Pojawiali się różni prelegenci, a każdy przedstawiał własne spojrzenie na zapowiedziane tematy, często popierając swoje wypowiedzi badaniami i statystykami.

Wykłady były krótsze, dłuższe, mniej lub bardziej fachowe – niektóre przedstawiały suche fakty i dużo danych, inne z kolei – bardziej przypominały filozoficzne rozważania i przemyślenia autorów.

Słuchałem i przyznaję, że niektórzy naprawdę potrafili opowiedzieć wszystko bardzo ciekawie, lecz nie to tak naprawdę zaprzątało moją głowę.

W tym czasie moja uwaga była skupiona na innym zupełnie zagadnieniu.

Widzicie Szanowni Państwo – mam wrażenie, że w tej całej zabawie w udowadnianie sobie kto jest bardziej elokwentny, kto ma większą wiedzę, więcej (w zasadzie czegokolwiek): tytułów, pieniędzy, własności, władzy, wpływów… w to, kto ważniejszy temat przedstawia i to, jak dana osoba ‘wypada’ przed audiencją – w zasadzie nie było poruszane nic istotnego.

Proszę mnie dobrze zrozumieć – każdemu Człowiekowi życzę dobrze; chcę również, by i prelekcje i prelegenci dobrze wypadali, i by wszystkim wiodło się jak najlepiej.

Jednak podczas tej konferencji, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że wszyscy ludzie na Ziemi, właściwie nie poruszają tematów najważniejszych DLA WSZYSTKICH.

No bo możemy mówić o ekonomii, stopie bezrobocia, aktywach, trendach na światowych rynkach, cenach surowców – właściwie o czymkolwiek (i gdziekolwiek, bo przecież podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o telewizję, szkoły i praktycznie wszelkie branże świata), lecz nie rozmawiamy o najważniejszym – wciąż starając się iść naprzód, jakby te problemy nie istniały.

Powinny one być jednak dla nas priorytetem! – firmy, przedsiębiorcy, sklepikarze, księża, stolarze, prawnicy, hydraulicy i pielęgniarki – wszyscy powinni się zatrzymać i szukać rozwiązania dla CZYSTEGO POWIETRZA (którym wszyscy powinni oddychać), ŻYWEJ WODY (która powinna napełniać Człowieka Energią), BOSKIEGO POŻYWIENIA (dającego każdemu zdrowie), ENERGII MIŁOŚCI (która powinna łączyć wszystkich ludzi).

Tymczasem jednak wydaje mi się, że uwikłaliśmy się wszyscy w różne role, konflikty mniej lub bardziej prawdziwe, dramaty życiowo-dziejowe, i podążanie za wykreowanymi trendami, i nie skupiamy się na tym, czego w pierwszej kolejności nam potrzeba.

Owszem – bardzo dobrze jest mieć, bardzo dobrze jest być najlepszym (dla siebie), i bardzo dobrze jest realizować cele.

Wszystko to jednak powinno być w pewnym sensie sprawą wynikającą z dbania o siebie, świat i środowisko – i niejako odpowiedzią na wytworzoną przez ludzi Energię Miłości, przejawiającą się poprzez stworzenie idealnych warunków do rozkwitu każdego Człowieka.

By tak się mogło dziać, potrzeba wszystkim najważniejszego – powietrza, wody, pożywienia i Miłości.

Cała ludzkość stara się realizować pewne dążenia i w tym wszystkim – zaskakująco mało uwagi poświęca się temu, że nad głowami ludzi chmury trujących gazów się przesuwają.

Daję jednak intencję, byśmy wszyscy zaczęli rozumieć, iż zdrowie i rozkwitająca natura idą ze sobą w parze, a dzięki myślom ludzi – niech się wszystko zacznie transformować w piękne i radosne.

Do tego jednak potrzeba zwrócenia uwagi na to, co jest w życiu najważniejsze.

Przyjemnego rozmyślania Szanowni Czytelnicy.

Czytaj także: TRZECIA ZASADA HUNY CZ. 1 – ENERGIA PODĄŻA ZA UWAGĄ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.