OLEJEK GREJPFRUTOWY – PRZEDWIOSENNY RATUNEK DLA ZDROWIA

Olejek grejpfrutowy i wiosna – co mają ze sobą wspólnego? Ospałość, marazm, brak chęci do życia, spadek sił witalnych, silna potrzeba ciepła i promienni słonecznych. Co może nam wtedy pomóc? Odpowiedzią jest wiosna! A co jeżeli jeszcze jej nie ma? Z pomocą przychodzi nam niezwykle cenny olejek grejpfrutowy.

Teraz, na finiszu zimy, gdy już całym ciałem, psychiką i Duszą pragniemy wiosny, śpiewu ptaków, delikatnej, przyjemnie wonnej bryzy w powietrzu, ciepła i przede wszystkim słońca, a natura każe nam jeszcze trochę poczekać na te pożądane przez nas dary, zdecydowanie potrzebujemy wsparcia.

Takim naszym przyjacielem w potrzebie może okazać olejek grejpfrutowy.

Olejek grejpfrutowy pozyskiwany jest ze skórki owoców grejpfruta z drzew grejpfrutowych uprawianych głównie w USA, Brazylii, Hiszpanii, Włoszech i Izraelu.

Olejek grejpfrutowy ma charakterystyczny, bardzo orzeźwiający aromat, w którym kwaskowa nuta cytrusów przeplata się z nutą cytrusową słodką, co tworzy niepowtarzalny i niezwykle interesujący zapach.

olejek-grejpfrutowy.jpg
Olejek grejpfrutowy foto.123rf.com

Grejpfrutowa woń otula nasze zmysły, wywołując w nas poczucie szczęścia i wzmagając przepływ energii w naszym ciele, głównie w momencie aplikowania go z dyfuzora.

Pamiętajmy, że olejki eteryczne nie lubią wysokich temperatur, zatem, wbrew temu, co większość z nas ma już we krwi, nie podgrzewamy ich w kominkach, a dodajemy do wody w nawilżaczach, czy dyfuzorach.

Działanie lecznicze olejku grejpfrutowego

Olejek grejpfrutowy działa na 800 rodzajów wirusów, grzybów, pasożytów!!!

Olejek grejpfrutowy usuwa toksyny z organizmu.

Działa bardzo silnie moczopędnie, więc przy stosowaniu tego olejku pijemy nawet 3 litry wody dziennie!

Olejek grejpfrutowy działa tonizująco, przeciwbólowo, przeciwdepresyjnie.

Wspomaga pracę naszej wątroby i nerek, zatem stosujmy go przy wszelkich dolegliwościach ze strony tych narządów.

Możemy smarować okolice wątroby i nerek mazidłem z olejkiem grejpfrutowym (1 łyżka oleju bazowego, np. oleju ze słodkich migdałów + 2 krople olejku grejpfrutowego).

Z właściwości przeciwbólowych olejku grejpfrutowego możemy skorzystać w przypadku bólu migrenowego, o podłożu nerwicowym, które jak wiadomo, w przedłużającym okresie zimowym znacznie się nasilają.

Olejek ze skórki grejpfruta doskonale orzeźwia, jest zatem idealny zamiast porannej kawy (serwowany w dyfuzorze) , bądź podany w ilości 1 kropelki do kubeczka dobrej jakości kawy (pamiętajmy wówczas o uprzednim teście alergicznym i piciu dużej ilości wody w ciągu dnia).

Olejek grejpfrutowy doskonale nadaje się do przedwiosennych kuracji.

ODROBACZANIE: olejek grejpfrutowy + DUŻA ILOŚĆ WODY PITEJ W CIĄGU DNIA!!!

Zacząć od 1 kropelki (1 kropla olejku grejpfrutowego, miód, pół litra wody).

ODCHUDZANIE: olejek grejpfrutowy 5 kropli i 3 krople olejku cytrynowego + DUŻO WODY WYPITEJ W CIĄGU DNIA.

Dla początkujących w stosowaniu olejków eterycznych najlepiej obniżyć stężenie np. rozpocząć od 2 kropli olejku grejpfrutowego + 1 kropla olejku cytrynowego + 1 litr wody.

Oczywiście napój taki spożywamy stopniowo w ciągu całego dnia.

ŻYLAKI: najlepiej smarować je w połączeniu z olejkiem bazowym lub z dobrej jakości, naturalnym, prostym w składzie balsamem.

Do porcji takiej kremowej, bądź oleistej bazy (około 1  pełnej łyżki stołowej) dodajemy 2-3 krople olejku eterycznego z grejpfruta.

Kolejny powód, by sięgnąć po olejek grejpfrutowy to wsparcie metabolizmu naszego ciała, a tym samym zadbanie o naszą sylwetkę.

Ciepłe, wiosenne dni sprzyjają zwiększeniu ilości ruchu, a po zimie jesteśmy przecież tak ociężali, wypadałoby zatem zrobić coś, by nasze ciało chciało się ruszać i by ten ruch był dla nas przyjemny.

Większość z nas ma w planach „zrzucić trochę na wiosnę”.

Mamy plan, przychodzi wiosna, z nią przesilenie i nasze ciało jest wówczas ospale, osłabione, leniwe i ostatnie, o czym marzy to większy wysiłek fizyczny.

Jak sobie wówczas pomóc?

Jak się zmobilizować?

Olejek  grejpfrutowy również tutaj  przychodzi nam z pomocą.

Stosowany doustnie, przyspiesza nasz metabolizm, odchudza, a tym samym dodaje naszemu ciału siły,  witalności i większych chęci do życia.

Istnieje jeszcze jeden powód, by zainteresować się olejkiem grejpfrutowym, zmora kobiet „pomarańczowa skórka”, czyli cellulitis.

Czarny fenomen naszej ery, z którym trudno sobie poradzić.

Jest to jednak pozorna trudność, wynikająca z niezrozumienia przyczyn jej powstawania.

Nasz uporczywy cellullitis to nic innego jak odłożone w ciele toksyny.

Jest to odpowiedzią na nurtujące często kobiety pytanie, dlaczego, pomimo swej szczupłości ten problem i je dotyczy.

Zła dieta i bark ruchu, powodują, że dostarczamy naszemu ciału pożywienie nafaszerowane toksynami, a tym samym nie wspieramy go w procesie ich usuwania.

Jak to można zmienić?

Obok zdrowego, zróżnicowanego pożywienia picia dużej ilości czystej, żywej i najlepiej ciepłej wody, dodajmy kurację kropelkami olejku grejpfrutowego.

Możemy również wmasowywać go w ciało, łącząc z balsamem lub oliwką do ciała.

Nie chodzi, że mamy odchudzać się na pokaz, choć w naturze kobiety, leży to, że chce być widziana, chce być podziwiana, robimy to przede wszystkim dla siebie.

Zamiast sięgać po tabletki, lepiej skorzystać z jego uzdrawiających właściwości.

olejek-grejpfrutowy.jpg
foto.123rf.com

Zdrowe ciało, dobrze, wartościowo odżywione, zadbane, dopieszczone dotykiem, pielęgnowane, to ciało Zdrowe, szczęśliwe, pełne wigoru, werwy i radości do życia.

A jak dobrze wiemy, w zdrowym ciele, mieszka też zdrowy Duch.

Warto zatem zadbać o siebie, dając sobie w prezencie tym samym zdrową radość życia, czerpaną każdego dnia.

Olejek grejpfrutowy, oczywiście dobrej jakości, to czysty eter natury, jak zapewne dobrze wiemy, natura jest lecznicza sama w sobie, jej specyficzna częstotliwość podnosi i nasze wibracje.

Doświadczyć tego możemy, chociażby na spacerze w pobliskim lesie.

W taki sam sposób działają olejki eteryczne, a ich lecznicze, skondensowane związki dodatkowo leczą i odżywiają nasze ciało, psychikę i Ducha.

Dzięki temu, że olejek grejpfrutowy podnosi nasze wibracje, stanowi dla nas również ochronę energetyczną przed tym co wibruje niżej.

Otacza nas taką ochronną, leczniczą, przyjemną mgiełką.

W tym czasie jest to dla nas szczególnie wskazane.

Brak sił, mało słońca, mniej ruchu, uboższe pożywienie, podobny nastrój innych ludzi wokół nas zdecydowanie obniżają nasze wibracje i tym samym nasze siły witalne, wówczas taka aromatyczna mgiełka może być dla nas cennym lekarstwem, którym śmiało możemy się dzielić z innymi.

Kilka bardzo ważnych uwag końcowych odnoście stosowania olejków eterycznych

  • STOSUJĄC OLEJKI ETERYCZNE, WZIEWNIE, NA SKÓRĘ, A PRZEDE WSZYSTKIM DOUSTNIE, KONIECZNIE MUSIMY PIĆ DUŻO WODY !!! minimum  1,5 litra dziennie!

Olejki eteryczne usuwają toksyny i mobilizują organizm do samooczyszczania, by usunąć to, co jest dla nas negatywne, wyrzucone już przez organy i tkanki, potrzebujemy „przepłukać nasze ciało” dużą ilością wody.

Ponadto olejki eteryczne aktywizują procesy życiowe naszego organizmu, by impulsy elektromagnetycznie niezakłócenie przepływały przez nasze ciało, musimy dbać o odpowiednie jego nawodnienie.

Dzięki olejkom eterycznym poruszymy w ciele, wiele zastanych dotąd czynności, ciało będzie pracowało bardziej wydajnie, zatem ilość wody, jaką dostarczaliśmy organizmowi do tej pory, będzie ilością stanowczo za małą.

Potrzebujemy dobrze napoić nasze ciało!

Najlepiej przegotowaną, ciepłą wodą.

Czasem możemy dodać do niej odrobinę soli, co pogłębi proces oczyszczania, nie tylko na fizycznym jego poziomie.

  • Przy olejkach cytrusowych potrzebujemy UWAŻAĆ NA UV!

Nie wystawiamy się na ich działanie do 12 godzin od momentu użycia olejku.

Można się bowiem poparzyć!

  • TEST ALERGICZNY! Przed pierwszym użyciem olejku robimy test alergiczny (1-2 krople olejku eterycznego rozprowadzamy bezpośrednio na skórę nadgarstka lub zgięcia łokciowego, zostawiamy na 24 godziny).

Jeżeli nie ma żadnych zmian, możemy stosować olejek.

U osób skłonnych do alergii próbę można powtórzyć 2-3 krotnie.

  • Zamiast doustnego stosowania olejków, możemy robić MASAŻ STÓP.

Etery wchłaniają się poprzez skórę i w ciągu 26,6 sekundy docierają do naszego krwiobiegu.

Wmasowując je w stopy, dzięki umieszczonym na stopach receptorom, działamy na nasze narządy wewnętrzne.

  • OLEJKI ETERYCZNE SĄ CZYSTYM BOGACTWEM I DOBRODZIEJSTWEM DLA NASZEGO CIAŁA, PSYCHIKI I DUCHA. NIEOSTROŻNIE STOSOWANE MOGĄ JEDNAK WYRZĄDZIĆ NAM KRZYWDĘ. ZATEM UŻYWAJMY ICH CHĘTNIE, BO NIE MA LEPSZEGO I PRZYJEMNIEJSZEGO LEKARSTWA, ALE POWOLI, UWAŻNIE I W UZUPEŁNIENIU Z DUŻĄ ILOŚCIĄ CZYSTEJ PITEJ CODZIENNIE WODY.

Nim dotrze do nas wiosenna bryza, przygotujmy się na nią, byśmy mogli w pełni cieszyć się wiosennym słońcem i aromatem, przygotujmy nasze ciało do większej dawki ruchu i wiosennych kuracji.

Już dziś możemy poczuć napływ sił, dobrych myśli, energii do działania i wewnętrznego optymizmu.

Zaprośmy do swojego domu i życia dobrej jakości olejek grejpfrutowy.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.