PAIDA – CHIŃSKI SYSTEM SAMOUZDRAWIANIA – Odkrywamy Zakryte
PAIDA – CHIŃSKI SYSTEM SAMOUZDRAWIANIA

Paida to metoda leczenia, a właściwe samouzdrawiania. Stanowi jeden z najstarszych sposobów, które wykorzystywane były w starożytnej medycynie chińskiej. Jest to metoda całkowicie naturalna, oznacza to, w tym wypadku, że organizm sam potrafi wskazać sposób na zwalczenie różnych dolegliwości, tym osobom, które nauczą się w niego wsłuchać.

Przypuszczalnie, przynajmniej częściowo właśnie z Paidy zrodziło się wiele technik uzdrawiania, także takich, które są wykorzystywane do dzisiaj na całym świecie, takie jak akupresura, wszelkie metody leczenia oparte na dotyku, ucisku, więc również masaż oraz akupunktura.

Mimo swojej ogromnej siły Paida nie dała rady osiągnąć dużego zainteresowania ze strony lekarzy czy też terapeutów.

Nie jest ona powszechnie stosowana w gabinetach, gdyż wystarczy krótki instruktaż, zapoznanie się z podstawowymi zasadami i każdy może wdrożyć tę metodę u siebie samodzielnie.

Okazała się więc dla lekarza, uzdrowiciela czy terapeuty całkowicie nieopłacalna, nie mogli oni czerpać zysków z jej stosowania u pacjentów, gdyż przerodziła się ona niejako w rodzaj samouzdrawiania niż leczenia.

Została więc owiana tajemnicą, była skrzętnie ukrywana, zaś promowane były te metody leczenia, które wymagają posiadania odpowiedniej wiedzy i tajemnic, które nie są dostępne dla zwykłych śmiertelników, takie, których chory nie mógł stosować samodzielnie.

Czym jest Paida?

Paida zdaniem wielu osób stanowi jedną z najprostszych znanych technik samouzdrawiania.

Jednocześnie cechuje ją wysoki poziom skuteczności.

W czasie warsztatów prowadzonych przez mistrzów Paida jej efektywność sięgała nawet 90% w tysiącach różnych dolegliwości, również w tych najpoważniejszych i przewlekłych, uznawanych za nieuleczalne przez współczesną medycynę konwencjonalną.

Można więc uznać, że Paida to metoda dla wszystkich tych, których zawiodła współczesna, rozwinięta medycyna, dla tych którym niedawana jest już jakakolwiek nadzieja, na skuteczny powrót do zdrowia, a leki, które stosują, czynią więcej szkód, niż dają korzyści?

Jest to metoda samouzdrawiania, jednak zawarta w artykułach teoria nie daje możliwości jej zgłębienia.

Aby zyskać możliwość jej samodzielnego praktykowania, konieczne jest uczestnictwo w warsztatach lub obejrzenie pokazu, które to pomogą nam w ciągu zaledwie kilku minut nauczyć się właściwej techniki.

Samodzielne uzdrawianie

Na stronicach chińskiej „Biblii” o medycynie klasycznej „Huang Di Nei Jing” czytamy:

„regulację serca przede wszystkim następnie leczenie z zewnątrz i terapię dietą, a stosowanie leków jako ostateczność”.

Z tego krótkiego fragmentu wynika, że ludzie już od dawna doskonale zdawali sobie sprawę, z tego, jak wiele w kwestii własnego zdrowia mogą osiągnąć samodzielnie.

Samouzdrawianie powinno składać się z kilku aspektów.

Konieczne jest prowadzenie stylu życia, który sprzyja zdrowiu: odżywianie się zdrową i nieprzetworzoną żywnością, hartowanie, ruch, duchowa dojrzałość, pozytywne myślenie, a wszystko to poparte metodami samouzdrawiania.

 

paida.jpg
fot.123rf.com

 

Taka mieszanka może działać cuda dla naszego zdrowia i witalności.

Połączenie tych wszystkich elementów stanowi czynnik mogący przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, ale także ograniczyć lub całkowicie zlikwidować dolegliwości bólowe, podnieść poziom witalności, uczynić życie bardziej przyjemnym czy je wydłużyć.

Istnieje również zaleta ekonomiczna, gdyż ich stosowanie może skutecznie wyeliminować lub znacząco zmniejszyć koszty korzystania z opieki zdrowotnej.

Paida i jej założenia

Technika ta spełnia 5 kryteriów, które sprawiają, że jest bezpieczna i nie powinna budzić żadnych obaw, w kwestii stosowania jej jako techniki prowadzącej do samouzdrawiania.

  1. Jest prosta, gdyż jej nauczenie się jest możliwe w ciągu zaledwie kilku minut.
  2. Cechuje ją skuteczność w schorzeniach fizycznych, umysłowych oraz w poprawie ogólnego stanu zdrowia.
  3. Jest również uniwersalna, gdyż jej stosowanie sprawdza się przy niemal wszystkich dolegliwościach i chorobach.
  4. Jest bezpieczna, gdyż to metoda całkowicie naturalna i nie powoduje powstawania żadnych skutków ubocznych, takich jak współczesna medycyna, a przede wszystkim leki.
  5. Każdy może ją stosować samodzielnie bez jakiejkolwiek pomocy.

Zaczynając leczyć się samodzielnie z zastosowaniem Paida, w pierwszej kolejności należy zapomnieć nazwę choroby.

Robimy to, ponieważ w dążeniu do zdrowia nie ma to większego znaczenia, liczy się jedynie odnalezienie przyczyny.

Paida pozwala na odnajdywanie chorób w organizmie i wdrażanie ich leczenia.

Jego prawidłowe wykonanie prowadzi do oczyszczenia meridianów i wydalenia substancji toksycznych z ustroju.

 

meridiany.jpg
Meridiany fot.123rf.com

 

Wiele schorzeń, które lekarze uznają za niemożliwe do wyleczenia, są leczone przez zwykłych ludzi prostą naturalną drogą.

Odbywanie praktyki Paida na całym ciele pozwala nam na uzyskanie informacji o zablokowanych meridianach oraz ich wyleczenie.

Choroba nie ma znaczenia, gdyż dokładne oczyszczenie wszystkich meridianów prowadzi do całkowitego wyleczenia wszystkich chorób i dolegliwości.

Jest na ciele kilka miejsc (dłonie, łokcie, kolana, stopy), które są szczególnie wskazane do stosowania metody Paida, gdyż dają możliwość wyczyszczenia wszystkich meridianów.

Podczas stosowania metody Paida na ciele pojawiają się plamy, nazywane Sha.

Mówi się, że są to toksyczne odpady w postaci plam.

Sytuacja taka świadczy o zablokowaniu odpowiadających tym lokalizacjom meridianów oraz rozpoczęciu procesu detoksykacji.

Paida polega na specyficznym oklepywaniu ciała, które niektórym osobom może wydać się dość bolesne.

Często pojawiają się różnego rodzaju zmiany na skórze, zaczerwienienia, obrzęki, siniaki.

Jednak w zgodzie w tę chińską starą metodę uzdrawiania, nie stanowią one skutku ubocznego, a jedynie symbol powracającego zdrowia i stopniowego oczyszczania się meridianów.

Paida jest jednym z alternatywnych, przynajmniej dla europejczyka, sposobów leczenia.

Zdarzają się jednak sytuacje, że całą swoją wiarę i nadzieję pokładamy właśnie w takie rozwiązania, gdy nie pozostaje nam już nic innego.

Jednak gdy przynosi rezultaty, zaczynamy zastanawiać się, czy istotnie jest to sposób ludowy i alternatywny, czy też skuteczna metoda ukryta przed ludźmi dla zysku.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.