PIELĘGNACJA ANTI-POLLUTION – JAK CHRONIĆ SKÓRĘ PRZED SMOGIEM? – Odkrywamy Zakryte
PIELĘGNACJA ANTI-POLLUTION – JAK CHRONIĆ SKÓRĘ PRZED SMOGIEM?

Pielęgnacja ANTI-POLLUTION stała się jednym z głównych trendów urodowych 2018 roku. I nic w tym dziwnego, bo coraz mocniej wzrasta świadomość tego, jak duży wpływ na stan skóry mają niekorzystne czynniki środowiskowe. Zatem dbanie o jej kondycję i ochrona przed stresem antyoksydacyjnym oraz smogiem powinny być dla każdego jednym z priorytetów kosmetycznej pielęgnacji.

Trend ANTI-POLLUTION

Obecny w kosmetologii trend ANTI-POLLUTION jest polecany wszystkim, którzy pragną przeciwdziałać wpływowi niekorzystnych czynników środowiskowych.

Wśród nich wymienia się: zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie UV, niedobór snu, dym papierosowy, źle zbilansowaną dietę, klimatyzację, ogrzewanie, szybkie tempo życia, stres oksydacyjny oraz zawarte w smogu toksyczne związki chemiczne.

smog.jpg
Smog foto.123rf.com

Kosmetyki, takie jak np. krem Vichy Slow Age Noc wzbogacone o jedne z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy to nie tylko bardzo dobre zabezpieczenie powierzchni skóry przed zewnętrznymi toksynami, jej dotlenienie i regeneracja, ale także doskonała ochrona przed stresem oksydacyjnym.

Stres oksydacyjny – Twój wróg numer 1

Stres oksydacyjny to zaburzenia równowagi między szkodliwymi wolnymi rodnikami a zwalczającymi je antyoksydantami.

Destrukcyjny wpływ wolnych rodników możemy zaobserwować na swojej skórze, dlatego tak ważna jest jej prawidłowa ochrona przed stresem oksydacyjnym.

Podstawowe objawy stresu oksydacyjnego obejmują szorstkość, nadwrażliwość i zmianę kolorytu skóry.

Niejednokrotnie pojawiają się na niej także pryszcze, przebarwienia i siateczka drobnych zmarszczek.

Skóra szybciej się odwadnia oraz traci swą sprężystość i jędrność.

sucha-skóra.jpg
Sucha skóra foto.123rf.com

Smog – Twój wróg numer 2

Kosmetyki ANTI-POLLUTION doskonale radzą sobie także z kolejnym wrogiem skóry, a mianowicie z wpływem środowiska miejskiego, czyli wszechobecnym smogiem.

Skóra niczym gąbka chłonie wszystko z naszego otoczenia, czego bezpośrednie konsekwencje możemy szybko zaobserwować.

Po pierwsze smog i zanieczyszczenia powietrza przyspieszają starzenie się skóry, po drugie odwadniają ją, po trzecie sprawiają, że staje się sucha i matowa, po czwarte przyczyniają się do powstawania zaskórników i zmian trądzikowych, a po piąte przyczyniają się do powstawania różnego rodzaju wykwitów lub alergii skórnych.

Odpowiednia pielęgnacja, czyli pokonaj wrogów

Pokonanie skutków stresu oksydacyjnego i smogu wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Przykładowo Laboratoria Vichy opracowały pielęgnację Slow Âge, która pomaga chronić skórę przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych oraz zachować młody wygląd skóry.

anti-pollution-pielęgnacja.jpg
Odpowiednia pielęgnacja ANTI-POLLUTION foto.123rf.com

Wśród gamy podstawowych produktów znajduje się krem Vichy Slow Age Noc o podwójnym działaniu.

Można go stosować jako krem na noc lub maskę. Produkt zawiera trzy składniki aktywne o (100% naturalny resweratol, bajkalinę i pochodną probiotyku – naturalny bifidus), które działają antyoksydacyjnie, chronią skórę przed smogiem, dotleniają ją i regenerują.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja skóry wzbogacona o kosmetyki „antysmogowe” pomoże Ci na dłużej cieszyć się promienną i zdrową cerą.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.