PIRAMIDY W GIZIE KUMULUJĄ ENERGIĘ ELEKTROMAGNETYCZNĄ – Odkrywamy Zakryte
PIRAMIDY W GIZIE KUMULUJĄ ENERGIĘ ELEKTROMAGNETYCZNĄ

Piramidy w Gizie są niewiarygodnym wyczynem inżynieryjnym i od dawna zakładano, że cel ich powstania był znacznie ważniejszy, niż to, że miały być tylko grobowcami faraonów. W ostatnim czasie grupa fizyków odkryła, że ​​Wielka Piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną.

Tajemnice fizyczne egipskich piramid

Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone wieloma mitami i legendami, mamy niewiele naukowo wiarygodnych informacji na temat ich właściwości fizycznych.

Dlatego też zespół naukowców z ITMO University i Laser Zentrum Hannover zainteresował się tym, jak Wielka Piramida będzie oddziaływać z falami elektromagnetycznymi o długości rezonansowej.

Międzynarodowa grupa badawcza zastosowała metody fizyki teoretycznej w celu zbadania odpowiedzi elektromagnetycznej Wielkiej Piramidy na fale radiowe.

Obliczenia wykazały, że w stanie rezonansowym piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną w wewnętrznych komorach piramidy, a także pod jej podstawą, gdzie znajduje się trzecia niedokończona komora.

piramid-energia.jpg

Energia elektromagnetyczna w piramidzie

Wielka Piramida przyciągnęła naukowców, którzy badali interakcje między światłem a nanocząstkami dielektrycznymi.

Rozpraszanie światła przez nanocząstki zależy od ich wielkości, kształtu i współczynnika załamania światła materiału źródłowego.

Zmieniając te parametry, możliwe jest określenie granic rozpraszania rezonansu i wykorzystanie ich do opracowania urządzeń do kontrolowania światła w nanoskali.

Grupa badawcza planuje wykorzystać te teoretyczne wyniki do zaprojektowania nanocząstek zdolnych do odtwarzania podobnych efektów w zakresie optycznym.

Takie nanocząstki można wykorzystać na przykład do opracowania czujników i wysoce wydajnych ogniw słonecznych.

Badacze, w tym Graham Hancock, Robert Bauval i Christopher Dunn, zaproponowali pogląd, że starożytni Egipcjanie lub wcześniejsza zaginiona cywilizacja byli o wiele bardziej zaawansowani, niż od dawna zakładała ludzkość.

Dunn wierzy, że piramidy w Gizie zbudowano jako narzędzie do czerpania energii z jonosfery Ziemi, podobnie jak zamierzała to robić Wieża Wardenclyffe Tesli.

⇒ Czytaj także: PIRAMIDY W GIZIE WIDZIANE Z LOTU PTAKA

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.