PÓŁ MILIONA REKINÓW MOŻE ZGINĄĆ NA RZECZ SZCZEPIONKI PRZECIWKO COVID-19

Pół miliona rekinów może zostać schwytanych i zabitych, by produkcja i wprowadzenie na rynek szczepionki przeciwko Covid-19 mogło odbyć się zgodnie z planem. Co mają wspólnego rekiny ze szczepionką koronawirusową?

Shark Allies, organizacja non-profit z Kalifornii, która podnosi naszą świadomość na temat ochrony rekinów, ostrzega, że ​​masowa produkcja szczepionki koronawirusowej z adiuwantem może przyczynić się do śmierci 500 000 rekinów.

Wszystko to z powodu składnika znajdującego się w wątrobach tych głębinowych stworzeń.

Adiuwant to składnik dodawany do szczepionek w celu wytworzenia silniejszej odpowiedzi immunologicznej.

Zmniejsza również ilość szczepionki potrzebnej dla każdego pacjenta, dzięki czemu jej produkcja jest bardziej opłacalna.

Istnieją różne adiuwanty dodawana do różnych szczepionek, ale niektóre szczepionki przeciwko szczepom grypy są wytwarzane przy użyciu oleju skwalenowego, substancji naturalnie występującej m.in. w wątrobach rekinów.

Głównym źródłem skwalenu do celów komercyjnych i medycznych są rekiny.

Jednym z najczęstszych adiuwantów wytwarzanych przy użyciu skwalenu rekina jest MF59, który znajduje się w szczepionkach przeciw grypie, takich jak Fluad.

Co najmniej jedna firma, która chce produkować szczepionki przeciwko Covid-19, deklaruje, że ​​będzie używać adiuwantów.

Brytyjski koncern GlaxoSmithKline (GSK) ogłosił, że zamierza wyprodukować w 2021 roku miliard dawek tego składnika do potencjalnego zastosowania w szczepionkach przeciw koronawirusowi oraz na potrzeby kilku współprac w zakresie szczepionek, w które jako firma są zaangażowani.

GSK użył wcześniej AS03, adiuwanta wyprodukowanego przy użyciu skwalenu pochodzącego z wątroby rekinów, do szczepionek przeciw grypie.

Jednym z głównych współpracowników koncernu jest Sanofi Pasteur, kolejny duży producent szczepionek.

Organizacja Shark Allies szacuje, że ponad 21 000 rekinów musiałoby zostać zabitych, aby pozyskano wystarczającą ilość szczepionki z adiuwantem dla obywateli z samych Stanów Zjednoczonych.

Dlatego przedstawiciele organizacji uruchomili petycję z prośbą do producentów szczepionek, aby rozważyli inne opcje i składniki do tworzenia adiuwantów.

Podkreślili, że nie chcą spowalniać produkcji szczepionek, ale po prostu proszą producentów o stosowanie skwalenu pochodzenia niezwierzęcego, ponieważ substancję tę można również wytworzyć przy użyciu roślin.

Tymczasem większość gatunków rekinów osiągnęła już poziom krytyczny i już teraz jest zagrożona  wyginięciem.

Na pewno nie przetrwają wzrostu popytu na globalną szczepionkę koronawirusową, jeśli do jej produkcji będzie wykorzystywany olej skwalenowy z wątroby rekina.

⇒ Czytaj także: ŻYWE PSY I KOTY PRZYNĘTĄ NA REKINY!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.